Foto Galeri WebTV

11 Eylül 2012 Salı  11:29
Yunanistan'ın Vize Merkezi İlgi Bekliyor
Gateway Management Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ali Çakmak, Yunanistan'a gitmek isteyenlerin Antalya'daki merkezlerinden Schengen vizesi alabileceklerini söyledi.
 

QR Kodu
 

Gateway Management Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ali Çakmak, Yunanistan'a gitmek isteyenlerin Antalya'daki merkezlerinden Schengen vizesi alabileceklerini söyledi.

     Çakmak, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosluğu ile yaptığı işbirliğiyle VFS Global'in Türkiye'deki partneri Gateway Managemet'in 5 Nisan'dan itibaren Antalya'da Schengen vizesi vermeye başladığını hatırlattı.

     Ancak merkez ile ilgili yeterli tanıtım olmaması nedeniyle insanların merkez hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını ifade eden Çakmak, ''Yunanistan'dan vize almak isteyenler, Antalya'da Schengen vizesi veren merkez olmasına rağmen İzmir'e gidiyor. Yunanistan'a gitmek isteyenlerin, Antalya'daki merkezden de vize alabileceklerini duyurmak istiyoruz'' dedi.

     Merkez hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenlediklerini dile getiren Çakmak, VFS Global'in vize işlemleri konusunda 83 ülkede 708 merkezde faaliyet gösterdiğini ve bu şekilde 50 milyon kişiye hizmet verildiğini belirtti.

     VFS Global'in 2010 yılında Gateway Management ile Türkiye pazarına girdiğini anlatan Çakmak, firmanın Türkiye'deki iş dünyası, turizm sektörü ve resmi kuruluşlara verdiği hizmet kalitesiyle de diğer rakiplerine göre ön planda tutulduğunu bildirdi.

     Yunanistan'ın ekonomik krizde olduğunu ve ekonomisine katkı sağlayabilmek amacıyla tanıtımlara ağırlık verdiğini ifade eden Çakmak, şunları söyledi: ''Birçok ülkenin bile Antalya'da bugüne kadar vize merkezi açmadığı bir sırada Yunanistan'ın böyle bir merkezi VFS Global-Gateway Management aracılığıyla açması Türkiye'nin her bölgesinden Türk konuklarını istediğinin bir göstergesidir. Vize merkezinin çok kısa zamanda Antalya'da Türk vatandaşlarının gerek Yunanistan'a gerekse AB ülkelerine seyahatini kolaylaştırmasını ve ziyaret sayısını arttırmasını beklemekteyiz.''

     Çakmak, Antalya ve ilçelerinden seyahat edecek vatandaşları vize merkezine beklediklerini kaydetti.

    

 
 

 

 

 

Sanat Fuarında Serik'i Temsi Etti
Serik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, eğitimci ressam Sabri...
13.11.2019 (0)
Jandarma Personeline Trafik Dedektifi Eğitimi
Serik ilçesinde 'Trafik Dedektifleri Projesi' kapsamında jandarma personeline yö...
13.11.2019 (0)
Büyükşehir İtfaiyesi 5 Yeni Araçla Güçlendi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bünyesine kattığı yeni...
13.11.2019 (0)
Heykeller Gün Yüzüne Çıktı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Müzesi Kompleksi Projesi kapsamında yıkıl...
13.11.2019 (0)
Antalya'da Ejder Meyvesi Hasadı Başladı
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, muz ve ejder meyvesi olarak da bilinen pitaya se...
13.11.2019 (0)