Foto Galeri WebTV

14 Ağustos 2014 Perşembe  10:50
'Farkındalığa Yolculuk'
TÜRKİYE Sakatlar Derneği Antalya Şubesi tarafından, engellilerin toplumsal entegrasyonu amacıyla bir yıldır sürdürülen 'Farkındalığa Yolculuk' adlı projenin kapanış töreni yapıldı.
 

QR Kodu
 

TÜRKİYE Sakatlar Derneği Antalya Şubesi tarafından, engellilerin toplumsal entegrasyonu amacıyla bir yıldır sürdürülen 'Farkındalığa Yolculuk' adlı projenin kapanış töreni yapıldı.

Avrupa Birliği hibe programları çerçevesinde Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi'nin Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü projeye Antalya Valiliği, Muratpaşa Belediyesi de destek verdi. Proje kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta'da bedensel engelli 20 gence işaret dili eğitimi verildi. Antalya'daki 25 otelde görevli bin 500 personele, engelli misafire davranış eğitimi verilen 'Farkındalığa Yolculuk' projesi çerçevesinde, ayrıca ortopedik engelli sporcuların katıldığı sportif faaliyetler düzenlendi.

Projenin kapanış töreninde konuşma yapan Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Figen Ceylan, proje kapsamında yapılan ankette turizm bölümünde okuyan öğrenciler ile turizm sektöründe görevli toplam bin 350 kişiye engelliler hakkında sorular sorulduğunu belirterek; anket sonuçlarına göre toplumda işitme engellilerle ilgili farkındalık çalışması yapılması gerektiğinin, öğrencilerin ve çalışanların işitme engellilerle alakalı çok az bilgiye sahip olduklarının belirlendiğini söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural da farklı engelli gruplarının birbirleriyle iletişiminin desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Projeyle engelli bireylerin kendi potansiyelini ortaya çıkarıp, engelli olmayan kişilerle paylaşmasını sağladıklarını anlatan Karavural, dernek olarak engelli genç ve çocuk bireylerin engellilik hakkında bilinçlendirilmesi üzerine çalışmalar yapmayı hedeflediklerini aktardı.

Törende engelli misafirlere davranış eğitimi verilen otellerin temsilcilerine sertifika ve projeye destek verenlere plaket verildi. Tören müzik dinletisi ile sona erdi.

 

 
 

 

 

 

Antalya Open Tenis Turnuvası'na Özel Açılış
TURKISH Airlines Antalya Open Tenis Turnuvası, paralimpik tenisçi Büşra Ün'ün Pe...
22.06.2018 (0)
Kim Nerede Oy Kullanacak?
ANTALYA'da siyasilerin ve protokol mensuplarının oy kullanacağı yerler belli old...
22.06.2018 (0)
Seçim Heyecanı
24 Haziran Pazar günü Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. ...
22.06.2018 (0)
Antalya, Yabancıların Gözdesi
TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Antalya'da mayıs ayında yabancı...
22.06.2018 (0)
En Güzel Balkon ve Bahçe Sahipleri Ödüllerini Aldı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği 'En Güzel Bahçe,...
22.06.2018 (0)