Foto Galeri WebTV

14 Ağustos 2014 Perşembe  10:50
'Farkındalığa Yolculuk'
TÜRKİYE Sakatlar Derneği Antalya Şubesi tarafından, engellilerin toplumsal entegrasyonu amacıyla bir yıldır sürdürülen 'Farkındalığa Yolculuk' adlı projenin kapanış töreni yapıldı.
 

QR Kodu
 

TÜRKİYE Sakatlar Derneği Antalya Şubesi tarafından, engellilerin toplumsal entegrasyonu amacıyla bir yıldır sürdürülen 'Farkındalığa Yolculuk' adlı projenin kapanış töreni yapıldı.

Avrupa Birliği hibe programları çerçevesinde Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi'nin Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü projeye Antalya Valiliği, Muratpaşa Belediyesi de destek verdi. Proje kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta'da bedensel engelli 20 gence işaret dili eğitimi verildi. Antalya'daki 25 otelde görevli bin 500 personele, engelli misafire davranış eğitimi verilen 'Farkındalığa Yolculuk' projesi çerçevesinde, ayrıca ortopedik engelli sporcuların katıldığı sportif faaliyetler düzenlendi.

Projenin kapanış töreninde konuşma yapan Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Figen Ceylan, proje kapsamında yapılan ankette turizm bölümünde okuyan öğrenciler ile turizm sektöründe görevli toplam bin 350 kişiye engelliler hakkında sorular sorulduğunu belirterek; anket sonuçlarına göre toplumda işitme engellilerle ilgili farkındalık çalışması yapılması gerektiğinin, öğrencilerin ve çalışanların işitme engellilerle alakalı çok az bilgiye sahip olduklarının belirlendiğini söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural da farklı engelli gruplarının birbirleriyle iletişiminin desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Projeyle engelli bireylerin kendi potansiyelini ortaya çıkarıp, engelli olmayan kişilerle paylaşmasını sağladıklarını anlatan Karavural, dernek olarak engelli genç ve çocuk bireylerin engellilik hakkında bilinçlendirilmesi üzerine çalışmalar yapmayı hedeflediklerini aktardı.

Törende engelli misafirlere davranış eğitimi verilen otellerin temsilcilerine sertifika ve projeye destek verenlere plaket verildi. Tören müzik dinletisi ile sona erdi.

 

 
 

 

 

 

2 Bin Yıllık Perge Tiyatrosu Restore Edilecek
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nca dünyanın en görkemli antik kentlerinden, M.S. 2'n...
24.02.2018 (0)
Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu
Aksu İlçe Müftülüğü görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, dual...
24.02.2018 (0)
''Adımlarıma Destek Ol''
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV), Antalya'da 4 Mart'ta koşulacak Runatolia ...
24.02.2018 (0)
Afrin'deki Askerlere Meyve Gönderdiler
KORKUTELİ'nde, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na ka...
24.02.2018 (0)
Antalya'da ''Sıfır Atık Projesi'' Etkinliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde gerçekl...
24.02.2018 (0)