Foto Galeri WebTV

15 Ekim 2018 Pazartesi  18:03
Kaymakam Şimşek'in İlginç Önerisi
Serik Kaymakamı Haluk Şimşek'in, Acısu ya da Köprüçay ırmaklarına uluslararası bir 'Kürek Sporu Parkuru' yapılabileceği önerisini ifade etti.
 

QR Kodu
 

Serik Kaymakamı Haluk Şimşek'in, Acısu ya da Köprüçay ırmaklarına uluslararası bir 'Kürek Sporu Parkuru' yapılabileceği önerisini ifade etti. Bizce de bu fikir Serik'e değer katacak bir öneri olarak görünmekte.

Geçtiğimiz hafta Serik Belediyesi Toplantı Salonunda Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında Serik İlçesi istişare toplantısı düzenlenmiş ve toplantıya milletvekilleri, siyasiler ile birçok il ve ilçe yetkilisi katılmıştı. Toplantının ana hatları ile ilgili haberimizi gazetemizin dünkü nüshasında okumuştunuz. Geniş katılımlı ve geniş bir zaman dilimine yayılan bu toplantı ve sonrasındaki gelişmeleri yine takip ederek sizlere ulaştıracağız. Ancak toplantıda konuşan Serik Kaymakamı Haluk Şimşek'in Serik ile ilgili bir önerisi bizlere ilginç ve önemli geldi. Kaymakam Şimşek Acısu ve Köprüçay Irmaklarına yapılması gereken çalışmaları anlattıktan sonra bu nehirlerden birisi veya her ikisinde 'Kürek Sporu Parkuru' yapılması önerisini ortaya attı. Şimşek nehirlerdeki düzenleme sonrası buralarda oluşturulacak olan 'Kürek Sporu Parkuru' ile Serik'te uluslararası kürek yarışmalarının da yapılabileceğini ifade etti.

Kaymakam Şimşek'in bu fikri eğer hayata geçerse; golf, futbol, voleybol, tenis, rafting, atletizm vb. gibi bir çok spora ev sahipliği yapan Serik geçmişi yüzlerce yıl önceye dayanan ve bir Olimpik spor olan Kürek Sporunun da merkezi olabilir.

Türkiye Kürek Federasyonu kaynaklı bilgilere göre Türkiye'de kürek sporunu yapan toplam 38 kulüp var. Bu kulüpler içerisinde Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük ve tarihi kulüpler de yer alıyor. Aynı bilgilere göre Antalya'dan sadece bir kulüp bu sporla ilgileniyor. Kaymakam Şimşek'in ifade ettiği gibi Acısu veya Köprüçay ırmaklarında kurulacak böyle bir parkur ile birlikte hemen Serik Belediyesi de kürek takımlarını oluşturarak Serik'in bu alanda Olimpiyatlara kadar gidebilecek olan yolunu açması gerekiyor.

Kamuoyunun da Serik'in var olan potansiyellerini her alanda bu ve benzeri öneriler ışığında değerlendirmesi gerekiyor. Serik Kaymakamı Haluk Şimşek'in bu önerisine basın mensubu olarak destek veriyor ve gerçekleşmesi konusunda çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Haber: Osman Türkçe


 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Bize böyle bir haberi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Ama çoğu zamanki gibi çuvaldızı kendime iğneyi başkasına misaliyle eleştirime başlayacağım. ''O toplantıdan, benim aklımda kalan; Sayın Kaymakamımızın, böyle önemli bir toplantıyı, böyle basit bir yerde(belediye toplantı salonunda)yapıyoruz serzenişiydi'' Toplantının yeri çok da önemli değildi, kaymakamımızın da belirttiği gibi o toplantı bölgedeki 5 Yıldızlı otellerde de yapılabilirdi. ''Ama asıl sorun değildi. Siz değerli yazarlarımızın ve kıymetli Serik halkının da gösterdiği ve istediği gibi'Serik'in en büyük eksiği, marka değeri, kültür merkezi ve kongre salonunun olmayışıydı!'' Sonuç olarak, her ne kadar, yapılınca içi boş kalacak, işlevsiz görünecek olsa da(bu ayrı bir tartışma konusu) Manavgatta bile var, Serikte niye yok denen, sinema, toplantı vb. aktivitelerin planlanacağı bir alanın veyahut yapının olmasıdır. Diğerleri zamanla olur!? Nasıl olsa diğer ilçelerin 5-10 yıl, ülkelerin de 20-30 yıl gerisinden geliyoruz! Biz göremedik bari neslimiz ''gençlerimiz'' görsün.
Mehmet Özkır - 07.11.2018 03:52:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Kuşaktan Kuşağa Aktarılan Miras
Binlerce gencimiz mezuniyetler yaşayarak yeni bir döneme adım attılar. Bu gençl...
17.06.2019 (0)
Serik Cevap Bekliyor
Şimdi son 2-3 haftadır akıllarda birçok soru dolaşıyor. Acaba Serik Kültür Merke...
11.06.2019 (0)
Serik Türk Eğitim Sen'i Kutlarım'...
Serik Türk Eğitim Sen tarafından 2018 yılı Ramazan ayında başlatılan ve bu yıl d...
07.05.2019 (1)
Mayıs Meclisi'nde Aputkan'dan Güzel Haberler'...
Yeni kaymakamlık binası, kütüphane yeni binaya taşınıyor, 3 köprülü kavşak, merk...
02.05.2019 (0)
Şimdi İcraat Zamanı
Hem Antalya hem de Serik'te yeni belediye başkanları mazbatalarını alarak koltuğ...
09.04.2019 (0)