Foto Galeri WebTV

09 Kasım 2018 Cuma  18:04
''Sezar, Napolyon Ayağa Kalkın, Büyüğünüz Geliyor''
CHP Serik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin yıldönümü nedeniyle gazetemize özel bir açıklama yaptı.
 

QR Kodu
 

Yedek; ''10 Kasım 1938'de bu yüzden sadece büyük saygı ve sevgi duyduğu kendi milleti değil, bütün dünya üzülmüştür ve hatta bir İtalyan gazetesi şu başlığı atmıştır. 'Sezar, Napolyon ayağa kalkın, büyüğünüz geliyor."

CHP Serik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin yıldönümü nedeniyle gazetemize özel bir açıklama yaparak şunları söyledi;  ''Bir insan düşünün. Ömrünü ülkesine adayabilmek için sürekli kendisini yetiştirmiş. Yabancı ülkelerle anlaşabilmek, onların ilimle irfanla olan ilişkisini değerlendirebilmek için dillerini öğrenmiş. Hayatı cephelerde geçmiş. Sırf hedefine ulaşabilmek için karşılaştığı güçlüklerin hepsini yürüdüğü yolda birer durak olarak görmüş ve hiçbir durakta da oyalanarak vakit kaybetmemiş. Binlerce kitap okumakla kalmamış, bir de kitaplar yazmış. O kısacık ömrüne bir ülke, bu ülkenin gelişmesi için onlarca fabrika sığdırmış. En önem verdiği konu; egemenliğin yanında eğitim olmuş. Başkomutan unvanına bir de başöğretmeni ekletmiş. Sağlığında sürekli yapması gerekenleri yaptığını ve kendisinin tabulaştırılmaması gerektiğini halkına anlatacak derecede de mütevaziymiş. Tek lüksü ise dillerden düşürülmeyen sofrasıymış. Hani şu beyaz peynirli, beyaz leblebili, beyaz içkili, halbuki demiyor muyuz; "Her koyun kendi bacağından asılacak" diye. Öyleyse eğer naçiz vücudunun bir gün toprak olacağını üzerine basarak söyleyen birisinin, Allah'ın kullarına zarar vermeden, onların hakkına girmeden hatta bizlere hakkını helal etmesi gereken bu insanın içtiği rakısı bizleri ne kadar ilgilendirir acaba?  Şimdi şapkamızı önümüze koyup düşünmek gerekmez mi? Bizler acaba bu insanın yaptıklarının milyonda kaçını yaptık ki onu bu kadar acımasızca eleştirme hakkını kendimizde görüyoruz. İşte 10 Kasım 1938'de bu yüzden sadece büyük saygı ve sevgi duyduğu kendi milleti değil, bütün dünya üzülmüştür ve hatta bir İtalyan gazetesi şu başlığı atmıştır; "Sezar, Napolyon ayağa kalkın. Büyüğünüz geliyor. Ruhun şad olsun Atam.''

 

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Proje, Başarı İle Tamamlandı
Serik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından fin...
19.04.2019 (0)
Yeni Kütüphane Açıldı
Hayırseverlerin katkıları ile yaptırılan Serik İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesin...
19.04.2019 (0)
Serik'te Dolu, Tarım Alanlarını Vurdu
Serik ilçesinde etkili olan dolu, tarım alanlarına zarar verdi. İlçede, yıldırım...
19.04.2019 (0)
Girdikleri Oyukta Üzerlerine Yıldırım Düştü
Yağmurdan Korunmak İçin Girdikleri Oyukta Üzerlerine Yıldırım Düştü...
19.04.2019 (0)
Hayvan Otlatırken Yıldırım Düşmesi Sonucu Öldü
Serik ilçesinde, arazide hayvan otlatan Süleyman Kocasarı (76), yıldırım düşmesi...
19.04.2019 (0)