Foto Galeri WebTV

09 Kasım 2018 Cuma  18:04
''Sezar, Napolyon Ayağa Kalkın, Büyüğünüz Geliyor''
CHP Serik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin yıldönümü nedeniyle gazetemize özel bir açıklama yaptı.
 

QR Kodu
 

Yedek; ''10 Kasım 1938'de bu yüzden sadece büyük saygı ve sevgi duyduğu kendi milleti değil, bütün dünya üzülmüştür ve hatta bir İtalyan gazetesi şu başlığı atmıştır. 'Sezar, Napolyon ayağa kalkın, büyüğünüz geliyor."

CHP Serik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Yedek Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin yıldönümü nedeniyle gazetemize özel bir açıklama yaparak şunları söyledi;  ''Bir insan düşünün. Ömrünü ülkesine adayabilmek için sürekli kendisini yetiştirmiş. Yabancı ülkelerle anlaşabilmek, onların ilimle irfanla olan ilişkisini değerlendirebilmek için dillerini öğrenmiş. Hayatı cephelerde geçmiş. Sırf hedefine ulaşabilmek için karşılaştığı güçlüklerin hepsini yürüdüğü yolda birer durak olarak görmüş ve hiçbir durakta da oyalanarak vakit kaybetmemiş. Binlerce kitap okumakla kalmamış, bir de kitaplar yazmış. O kısacık ömrüne bir ülke, bu ülkenin gelişmesi için onlarca fabrika sığdırmış. En önem verdiği konu; egemenliğin yanında eğitim olmuş. Başkomutan unvanına bir de başöğretmeni ekletmiş. Sağlığında sürekli yapması gerekenleri yaptığını ve kendisinin tabulaştırılmaması gerektiğini halkına anlatacak derecede de mütevaziymiş. Tek lüksü ise dillerden düşürülmeyen sofrasıymış. Hani şu beyaz peynirli, beyaz leblebili, beyaz içkili, halbuki demiyor muyuz; "Her koyun kendi bacağından asılacak" diye. Öyleyse eğer naçiz vücudunun bir gün toprak olacağını üzerine basarak söyleyen birisinin, Allah'ın kullarına zarar vermeden, onların hakkına girmeden hatta bizlere hakkını helal etmesi gereken bu insanın içtiği rakısı bizleri ne kadar ilgilendirir acaba?  Şimdi şapkamızı önümüze koyup düşünmek gerekmez mi? Bizler acaba bu insanın yaptıklarının milyonda kaçını yaptık ki onu bu kadar acımasızca eleştirme hakkını kendimizde görüyoruz. İşte 10 Kasım 1938'de bu yüzden sadece büyük saygı ve sevgi duyduğu kendi milleti değil, bütün dünya üzülmüştür ve hatta bir İtalyan gazetesi şu başlığı atmıştır; "Sezar, Napolyon ayağa kalkın. Büyüğünüz geliyor. Ruhun şad olsun Atam.''

 

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Türkiye, Serik'te Satrançla Buluşacak
Dünyanın en büyük satranç buluşması olarak nitelenen, Türkiye Küçükler, Yıldızla...
18.01.2019 (0)
Zeytinpark Çocukları Bekliyor
ANTALYA'nın en büyük yeşil alanı ve oksijen deposu Zeytinpark, çocukların doğayl...
18.01.2019 (0)
Ledle Aydınlattıkları Serada Domates
Antalya'da Ar-Ge çalışması yapılan bir firmanın bina içinde kurduğu ledle aydınl...
18.01.2019 (0)
Belediyelerin 'Kent Hakkı Karnesi' Çıkarılacak
ANTALYA Kent İzleme Platformu'nun (AKİP) düzenleyeceği forumla belediyelerin 'ke...
18.01.2019 (0)
'Müzede Selfie Günü' Etkinliğine Büyük İlgi
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'den fazla müzede dünya ile eş zamanlı 'M...
18.01.2019 (0)