Foto Galeri WebTV

14 Kasım 2018 Çarşamba  18:15
ATSO'dan E-Ticaret Seferberliği
ATSO Başkanı Davut Çetin, dijitalleşen dünya ile ticaret yapısının değiştiğini kaydetti.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya'da elektronik ticaret ile ilgili farkındalığı artırmak, işletmelerin e-ticaret ile ilgili bilgilenmesini ve online satışa adım atmasını sağlamak amacıyla 'E-ticarete İlk Adım' programını hayata geçirdiklerini açıkladı.

ATSO Başkanı Davut Çetin, dijitalleşen dünya ile ticaret yapısının değiştiğini kaydetti. İşletmelerin artık internet ortamında olmalarının zorunluluk haline geldiğini kaydeden Başkan Çetin, bu adaptasyonu sağlayamayanların yaşama şanslarının kalmayacağını vurguladı. "Müşteriyi kolundan tutup dükkâna çekme dönemi kapandı" diyen Başkan Çetin, "İşletmelerimiz e-ticaretle tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya mal satmayı hedeflemelidir" dedi.

Başkan Çetin, ATSO olarak bu vizyona destek vermek adına e-ticareti bilmeyen, bugüne kadar yapmamış ya da bu işi çok daha iyi yapmayı hedefleyen üyelerine yönelik 'e-ticarete ilk adım' programı başlattıklarını vurguladı. Program kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vereceklerine değinen Davut Çetin, "AliBaba, GittiGidiyor, Hepsiburada, ve N11 gibi firmaların yöneticilerini Antalya firmalarıyla buluşturacağımız etkinlikler düzenleyeceğiz. Programı tamamlayan firmalarımız, online satış yapabilecek bilgi ve beceri ile donanmış olacaklar. İnanıyorum ki; önümüzdeki süreçte çok sayıda Antalya firmasının e-ticaret başarılarını konuşuyor olacağız" diye konuştu.

 

İLK BULUŞMA 20 KASIM'DA

'E-Ticarete İlk Adım Projesi' lansman toplantısının 20 Kasım'da Akra Otel'de düzenleneceğini belirten Davut Çetin, "E-ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel'in moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte; Global Dönüşüm Kurucusu Başar Ceylan, Hepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, N11 Lojistik ve Bölge Yönetimi Direktörü Ramazan Altınay, Gittigidiyor Satıcı Gelişimi Müdürü Görkem Öztürk'ün yanı sıra e-ticaret yapan Antalya firmalarının temsilcileri de tecrübelerini paylaşacak. E-ticareti hedefleyenler için ufuk açıcı bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Başta üyelerimiz olmak üzere konuya ilgi duyan herkesi bu etkinliğimize davet ediyoruz" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Elmalılı Firmadan Uluslararası Anlaşma
Elmalı ilçesinde meyve suyu konsantresi üretimi yapan firma, Almanya merkezli ul...
17.01.2019 (0)
Batı Akdeniz Fakirleşti
Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı İl Düzeyinde Gayri Safi Yur...
14.01.2019 (0)
Antalya GSYH'de Türkiye 6'ncısı
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Antalya'nın 90 milyar TL gayrisafi yurt i...
09.01.2019 (0)
Süs Bitkileri İhracatı 100 Milyon Dolara Ulaştı
TÜRKİYE'nin süs bitkileri ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 17 artışla ilk ke...
08.01.2019 (0)
Mevcut Enflasyonun Çok Yüksek
(ATSO) Başkanı Davut Çetin, enflasyonda aralık ayında kaydedilen düşüşün sevindi...
03.01.2019 (0)