Foto Galeri WebTV

21 Mayıs 2019 Salı  18:08
50 Bin Öğrenciyi Geçtiler
Tekeli Ortaokulu 5B sınıfı öğrencileri Vahide Naz Durmuş ve Ahmet Cem Tıraş 50 bin öğrenciyi geçerek projeye katıldılar.
 

QR Kodu
 

Tekeli Ortaokulu 5B sınıfı öğrencileri Vahide Naz Durmuş ve Ahmet Cem Tıraş 50 bin öğrenciyi geçerek projeye katıldılar.

Tekeli Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencilerinden Vahide Naz Durmuş ile Ahmet Cem Tıraş, ilk aşamasına 53 bin öğrencinin; ikinci aşamasına ise 5 bin öğrencinin katıldığı 'Deneyap Teknoloji Atölyeleri Seçme Sınavı'nı kazanarak Antalya'yı temsilen Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alacaklar.

Konu ile ilgili detaylı bilgi veren Tekeli Ortaokulu şunları söylediler; ''Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 günlük İcraat Programı kapsamında geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirecek yeni bir programın hayata geçirileceği planlanmıştır. Bu kapsamda Sanayi Teknoloji Bakanlığı'nın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışması sonucu başlatılan proje ile ilimizin de aralarında bulunduğu 12 ilde birinci aşama olan Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür'den oluşan 60 soruluk ''Deneyap Teknoloji Atölyeleri Seçme Sınavı'' yapıldı. Bu sınava katılan 53 bin 203 öğrenci arasından Tekeli Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencilerinden Vahide Naz Durmuş ile Ahmet Cem Tıraş başarı göstererek birinci aşamayı tamamladı. Birinci aşama olan yazılı sınavı başarı ile tamamlayan Tekeli Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencilerinden Vahide Naz Durmuş ile Ahmet Cem Tıraş, 5 bin 493 öğrencinin katıldığı 2. aşama olan uygulama sınavında da başarılı olarak ilimiz Alanya ilçesinde Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazandılar.

Ayrıca Let's Draw And Learn (Hadi Çiz ve Öğren) projesi kapsamında Antalya ili genelinde düzenlenen Snapword İngilizce kelime tasarımı yarışmasında Tekeli Ortaokulu 7/I sınıfı öğrencisi Tevfik Okudan'ın "Octopus" eseri birinci olduğu bildirildi. Her iki projede de başarılı olan öğrenciler Okul Müdürü Halil Alkan tarafından plaketle ödüllendirildiler.

Okul Müdürü Halil Alkan; ''Dene Yap Projesinde üstün başarı sağlayarak DeneYap Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıya katkı sağlayan öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum.  Ayrıca Snapword İngilizce kelime tasarım yarışmasını düzenleyen İlçemiz Gedik Ortaokulu Müdürlüğüne, bu projede emeği geçen okulumuz İngilizce öğretmeni Hülya Özgün'e teşekkür ediyorum, yarışma da birinci olan öğrencimiz Tevfik Okudan ve ailesini de canı gönülden kutluyorum.'' dedi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Akdeniz Üniversitesinin İlk Çinli Mezunu
Üniversite eğitimine hazırlanırken burs kazanıp Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Ja...
26.06.2019 (0)
Aü'de Akademik Araştırma Çalıştayı
AKDENİZ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi...
26.06.2019 (0)
Yükseliş Anadolu Yedinci Mezunlarını Verdi
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi muhteşem bir geceyle 2018-2019 eğitim-öğret...
25.06.2019 (0)
Robotik ve Kodlama Eğitimine Davet
Yedisu Eğitim Kurumları yaz tatili boyunca öğrencileri Temel Robotik ve Kodlama ...
24.06.2019 (0)
Yemin Ederek Mezun Oldular
Antalya Aksu Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenc...
21.06.2019 (0)