Foto Galeri WebTV

21 Mayıs 2019 Salı  18:14
Aynı Dili Konuştular
Belediye Başkanı Enver Aputkan Serik işitme Engelliler Derneği üyelerinin taleplerini 'aynı dili konuşarak' yerine getirdi.
 

QR Kodu
 

Belediye Başkanı Enver Aputkan Serik işitme Engelliler Derneği üyelerinin taleplerini 'aynı dili konuşarak' yerine getirdi.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan 2019 yılı içerisinde kurulan Serik işitme Engelliler Derneği üyeleri ile geçtiğimiz günlerde Belediye iş Hanı önü Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde iftar sonrasında Serik Belediyesi tarafından ışıklarla süslenen meydanda vatandaşlara çay ve tatlı ikram ediliyor.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan da vatandaşlarla bir aya geldiği Cumhuriyet Meydanında, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan ile birlikte yeni kurulan Serik işitme Engelliler Derneği üyeleri ile sohbet etti.  Aputkan, daha önce birkaç kelimesini öğrendiği işaret dili ile anlaşmaya çalıştığı üyelerin talepleri ile ilgili de 'Aynı dili konuşuyoruz' diyerek dernek üyelerine yardımcı olduklarını belirtti. Aputkan Serik işitme Engelliler Derneği'ne Zabıta Binasında bir yer verildiğini belirterek yer ile ilgili düzenleme taleplerinin yerine getirilmekte olduğunu ve işitme engelli vatandaşlar için bundan sonra da ne yapılması gerekiyorsa yerine getireceğini belirtti.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Serik Sanayisine 5 Milyon TL'lik Yatırım
Serik Sanayi Sitesinde, elektrikler yer altına alınıyor. Çalışma kapsamında traf...
26.06.2019 (0)
Yangının İzi Silindi, Fidanlar Ağaca Dönüştü
Taşağıl yangını sonrası 2009'da bölgede farkındalık yaratmak amacıyla oluşturula...
26.06.2019 (0)
Antalya Havalimanı'nda Buluntu Eşya Duyarlılığı
YIL içinde milyonlarca yerli yabancı turistin kullandığı Fraport TAV Antalya Hav...
26.06.2019 (0)
Seçim Gündeminden Geçim Gündemine Odaklanmalıyız
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 2019'un ilk 6 aylık döneminin ...
26.06.2019 (0)
Kadın Kooperatifleri Festivali'nde Buluştular
Türkiye'nin Kadınları, Kadın Kooperatifleri Festivali'nde Buluştu...
26.06.2019 (0)