Foto Galeri WebTV

29 Mayıs 2019 Çarşamba  17:29
AÜ Hemşirelik Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni
AKDENİZ Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, AÜ Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. 6'sı yabancı uyruklu olmak üzere 216 hemşire, sağlık sistemine kazandırıldı
 

QR Kodu
 

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, AÜ Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. 6'sı yabancı uyruklu olmak üzere 216 hemşire, sağlık sistemine kazandırıldı.

Törende dönem birincisi hemşire Şebnem Dölek, mezunlar adına konuşma yaptı. Hemşireliği bir yaşam biçimi olarak öğrendiklerini belirten Dölek, "Yaşamımız boyunca kullanacağımız, hayatımız boyunca bir adım önde ilerleyeceğimiz değerli bir hazine elde ettik. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, mesleki ilkelerimizin rehberliğinde çağdaş hemşireler olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

AÜ Hemşirelik Fakültesi'nin 2018-2019 devlet üniversiteleri tercih sıralamasında 10'uncu sırada yer aldığını söyleyen Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm ise "Kalite politikamız, kalite yönetim sistemi anlayışı doğrultusunda, evrensel standartlarda sağlık bakım uygulamalarını gerçekleştirebilecek hemşireler yetiştirebilmek, bilimsel ve sosyal faaliyetlerle fakültemizin ulusal ve uluslararası tanınırlığını artırmaktır" diye konuştu.

Prof. Dr. Sebahat Gözüm, "Yaşadığınız toplumun sağlık bakım gereksinmelerine duyarlı, sadece insana değil, çevreye ve yaşamı paylaştığımız tüm canlılara sevgili ve saygılı olmanızı diliyorum. İyi bir hemşire olmak için kendi sağlığınızı da korumanızı, fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişiminizi sürdürmenizi diliyorum" diye konuştu.

Hep birlikte Uluslararası Hemşirelik Ahlak Yasası And İçme ve kep atma törenine katılan hemşireler, törene katılan öğretim üyeleri ve yakınlarına teşekkür edip, mezun olmanın sevincini yaşadı. DHA

 
 

 

 

 

Akdeniz Üniversitesinin İlk Çinli Mezunu
Üniversite eğitimine hazırlanırken burs kazanıp Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Ja...
26.06.2019 (0)
Aü'de Akademik Araştırma Çalıştayı
AKDENİZ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi...
26.06.2019 (0)
Yükseliş Anadolu Yedinci Mezunlarını Verdi
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi muhteşem bir geceyle 2018-2019 eğitim-öğret...
25.06.2019 (0)
Robotik ve Kodlama Eğitimine Davet
Yedisu Eğitim Kurumları yaz tatili boyunca öğrencileri Temel Robotik ve Kodlama ...
24.06.2019 (0)
Yemin Ederek Mezun Oldular
Antalya Aksu Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenc...
21.06.2019 (0)