Foto Galeri WebTV

06 Haziran 2019 Perşembe  17:55
Merve Antalya Birincisi Oldu
Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan edebiyat alanında yapılan yarışmada Antalya İl Birincisi oldu ve Antalya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.
 

QR Kodu
 

Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan edebiyat alanında yapılan yarışmada Antalya İl Birincisi oldu ve Antalya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinden gerçekleştirilen; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Dil Kurumu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği iş birliği ile düzenlenen 'Hatırla ve Hayal Et: 1071'den 2071'e Medeniyet ve Tarihe Yolculuk' adlı liseler arası deneme, şiir ve hikaye yarışmasında Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan Serik'e ve okuluna bir gurur daha yaşattı.

Öykü kategorisinde Serik birincisi olan Merve Çalışkan, Antalya'da da il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Okul Müdürü İsmet Karakaya ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ertan Alp, Serik ve Antalya genelinde böyle önemli bir yarışmada birinciliği alarak okulu ve kendilerini sevindiren Merve Çalışkan ile gurur duyduklarını kaydettiler. Okul Müdürü İsmet Karakaya, Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinin her alanda iddialı olduğunu dile getirerek bundan sonra da önemli yarışma ve projelerde daima yüksekleri ve başarıyı hedefleyen bir okul olma yolunda ilerleyeceklerini vurguladı. Karakaya; "Serik'e ve Antalya'ya büyük bir gurur yaşattığı için öğrencimizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.  

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Akdeniz Üniversitesinin İlk Çinli Mezunu
Üniversite eğitimine hazırlanırken burs kazanıp Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Ja...
26.06.2019 (0)
Aü'de Akademik Araştırma Çalıştayı
AKDENİZ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi...
26.06.2019 (0)
Yükseliş Anadolu Yedinci Mezunlarını Verdi
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi muhteşem bir geceyle 2018-2019 eğitim-öğret...
25.06.2019 (0)
Robotik ve Kodlama Eğitimine Davet
Yedisu Eğitim Kurumları yaz tatili boyunca öğrencileri Temel Robotik ve Kodlama ...
24.06.2019 (0)
Yemin Ederek Mezun Oldular
Antalya Aksu Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenc...
21.06.2019 (0)