Foto Galeri WebTV

06 Haziran 2019 Perşembe  17:55
Merve Antalya Birincisi Oldu
Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan edebiyat alanında yapılan yarışmada Antalya İl Birincisi oldu ve Antalya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.
 

QR Kodu
 

Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan edebiyat alanında yapılan yarışmada Antalya İl Birincisi oldu ve Antalya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinden gerçekleştirilen; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Dil Kurumu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği iş birliği ile düzenlenen 'Hatırla ve Hayal Et: 1071'den 2071'e Medeniyet ve Tarihe Yolculuk' adlı liseler arası deneme, şiir ve hikaye yarışmasında Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Merve Çalışkan Serik'e ve okuluna bir gurur daha yaşattı.

Öykü kategorisinde Serik birincisi olan Merve Çalışkan, Antalya'da da il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Okul Müdürü İsmet Karakaya ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ertan Alp, Serik ve Antalya genelinde böyle önemli bir yarışmada birinciliği alarak okulu ve kendilerini sevindiren Merve Çalışkan ile gurur duyduklarını kaydettiler. Okul Müdürü İsmet Karakaya, Serik Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinin her alanda iddialı olduğunu dile getirerek bundan sonra da önemli yarışma ve projelerde daima yüksekleri ve başarıyı hedefleyen bir okul olma yolunda ilerleyeceklerini vurguladı. Karakaya; "Serik'e ve Antalya'ya büyük bir gurur yaşattığı için öğrencimizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.  

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Antalya, Eğitimde Hayırsever
HAYIRSEVERLERİN eğitime katkısı açısından Türkiye birincisi olan Antalya'da son ...
13.09.2019 (0)
2 Bin 50 Öğrenciye Kodlama Eğitimi
Kepez Belediyesi'nin Esentepe Mahallesi'ndeki Amir Ateş Semt Konağı'nda açtığı '...
12.09.2019 (0)
Tekeli'de Coşkulu Başlangıç
Tekeli Ortaokulu'nda İlköğretim Haftası düzenlenen programla coşku içinde kutlan...
11.09.2019 (0)
Civcir'den Yeni Eğitim Yılı Mesajı
Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir 2019-2020 Eğitim Öğretim...
09.09.2019 (0)
Başkan Böcek Eğitim Yılı Açılışına Katıldı
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muhittin- Mustafa Böcek A...
09.09.2019 (0)