Foto Galeri WebTV

26 Haziran 2019 Çarşamba  17:37
Kişiye ve Mekana Özel Koku
ANTALYALI iş kadını Fulya Sarman, kişiye ve mekana özel koku üretiyor.
 

QR Kodu
 

 ANTALYALI iş kadını Fulya Sarman, kişiye ve mekana özel koku üretiyor. Oteller başta olmak üzere turistik tesisler, restoran ve iş yerleri için özel kokular tasarlayan Sarman, her kokunun kendine özgü anlamı olduğunu belirtti.

İş kadını Fulya Sarman, tamamen bitki ve çiçek yağlarının harmanlamasıyla mekana özel koku üretiyor. Kimyasal içermeyen özel üretimleriyle dikkati çeken Sarman, 'Pure Home' adıyla ürettiği kokularda insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmadığını kaydetti. İnsan ve çevre dostu kokuların ham maddesinin aromatik ve bitkisel yağlar olduğuna değinen Fulya Sarman, birçok koku esansının içeriğiyle astım ve solunum zorluğu çeken insanları etkilediğini, kendisinin yaptığı üretimle bunun önüne geçtiğini anlattı.

Koku üzerine okuduğu bir kitaptan ilham alarak sektöre girdiğini söyleyen Fulya Sarman, farklı çiçeklerden elde edilen yağları harmanlayarak şimdiye kadar 10 farklı koku ürettiğini, 6 otel ve 2 restoran için de özel koku tasarladığını vurguladı.

Kokuların verdikleri hislere göre ayrıldığını kaydeden Sarman, "Benim ürettiğim kokuların en büyük özelliği kimyasal içermemesi. Tamamen bitkisel yağların karışımıyla ortaya çıkan kokular. Kokular kitaplarda yazdığı gibi farklı duyguları çağrıştırır. Örneğin bir koku insanı dinginleştirir, sakinleştirir. Kimi kokular zihin açıklığı ile insana kendini zinde hissettirir. Bazıları ise afrodizyak etkisindedir. Kendimi mutsuz hissettiğimde evimde ve iş yerimde kullandığım koku ile yorgun hissettiğimde kullandığım koku farklıdır. Kokunun insanlara dokunuşuna önem veriyorum" dedi. DHA

 
 

 

 

 

Rodos'a Fotoğraf Çıkarması
ANTALYA Fotoğraf Kulübü (ANFOK) üyesi fotoğrafçılar Yunanistan'ın Rodos Adası'na...
17.07.2019 (0)
Sıcaktan Ölen Köpeğin Sahibine 7 Bin 802 Lira Ceza
ANTALYA'da, evin çatısına zincirle bağlanan ve sıcak hava nedeniyle hayatını kay...
17.07.2019 (0)
Şimşek: ''Hiç Kimse Cesaret Edemeyecek''
Kaymakam Şimşek; ''Emin olun biz bu iradeyi ve direnci gösterdikçe kimse bir dah...
16.07.2019 (0)
Katı Atık Tesisi Hizmete Giriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Serik'te hizmete açacağı Katı Atık Transfer Te...
16.07.2019 (0)
Antalya'da 15 Temmuz Yürüyüşü
ANTALYA'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Antalya Müzesi ö...
16.07.2019 (0)