Foto Galeri WebTV

16 Temmuz 2019 Salı  18:14
Başpehlivan Ali Gürbüz AESOB'da
EDİRNE'de 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Başpehlivan Ali Gürbüz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti.
 

QR Kodu
 

EDİRNE'de 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Başpehlivan Ali Gürbüz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti.

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Ali Gürbüz, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere'yi ziyaret etti. 663. ve 667. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası Muammer Ak'ın da eşlik etiği Ali Gürbüz, "Altın Kemeri Antalya'mıza getirdiğim için oldukça gururluyum. Hemşehrilerimizin güreşlere ilgisi oldukça yüksekti. Er meydanında Antalyalıların manevi desteğini her zaman hissettik. Başpehlivan olarak altın kemeri doğup büyüdüğümüz topraklara getirebilmek yeniden bana nasip oldu, çok mutluyum" dedi.

Er meydanlarında Antalya'nın yiğit evlatlarını görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu aktaran AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise "Antalyalılar olarak, yağlı pehlivan güreşlerinin gönüllerimizdeki yeri her zaman çok farklı olmuştur. Güreş dendiği zaman büyük bir heyecan büyük bir heves duyuyoruz. Tabi burada, Antalya'mızın nice yiğit pehlivanlar yetiştirmesinin çok büyük bir rolü var. Ali Gürbüz de de altın kemeri getirerek bizleri çok gururlandırdı. Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Balaban gibi başarılı pehlivanlarımızı seyretmek bizlere çok büyük bir heyecan veriyor" dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, ziyaretin ardından Ali Gürbüz'e altın hediye etti. DHA

 

 
 

 

 

 

Yaban Keçisi Avlayanlara 26 Bin Lira Ceza
Serik ilçesinde koruma altındaki yaban keçisini avlayan 2 kişiye 26 bin 198 lira...
19.08.2019 (0)
Can Yücel Şiirlerle Anıldı
ŞAİR Can Yücel, Antalya'da düzenlenen 'Dolunay'da Şiir ve Müzik Gecesi'nde anıld...
19.08.2019 (0)
Kırmızı Beyazlı Gençlerden Örnek Davranış
ANTALYASPOR U19 takımı, deplasmanda Göztepe U19 takımını 3-1 mağlup etti. Kırmız...
19.08.2019 (0)
Başkan Uysal'dan Antik Kentler İçin Birlik Teklifi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası An...
19.08.2019 (0)
En Fazla 'Mavi Bayrak'lı Plaj Büyükşehir'de
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl 14 olan 'mavi bayrak' sayısı, bu yıl...
19.08.2019 (0)