Foto Galeri WebTV

13 Ocak 2020 Pazartesi  18:06
CHP Kongresinden Notlar…
Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Kongresi’ne partililerin ilgisi yüksek oldu.
 

QR Kodu
 

Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Kongresi’ne partililerin ilgisi yüksek oldu.

Kongrede hafta sonunda hayatını kaybeden eski CHP Milletvekili Dr. Arif Bulut ve Mustafa Taş’ın üzüntüleri katılımcıların tamamına yansımış bir hava vardı.

İl Başkanı Ahmet Kumbul ile birlikte CHP Antalya Milletvekilleri Baykal dışında tam kadro kongredeydi, Serikli CHP’liler kadar, Antalya merkezinden ve Antalya’nın diğer ilçelerinden CHP’liler de kongreye katıldılar.

Kongrenin yapıldığı Karalar Düğün Salonu’nun girişinde duvarlara adaylar tanıtım görsellerini astılar. Asılan pankartlar içinde partililer içinde en duygusal olanı ise İbrahim Demir’in astırdığı; geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden CHP’ye simge olmuş isimlerden Mustafa Taş’ın pankartı oldu.

Salonun içinden önce dışarısında sabah saat 09.00’dan itibaren büyük bir hareketlilik yaşandı. Başkan adaylı ve ekipleri kongreye gelen Milletvekillerini, partilileri ve konukları kapıda karşılamak için yarıştılar. Kurulan çay ocağında kongreye gelenler soğuk hava sıcak çaylarını yudumlarken

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer tarafından merhum Mustafa Taş’ın hatırasına kurulan tatlı tezgahında yapılan lokmalara dağıtıldı.

Yine Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanlığı adaylarında Yusuf Dinç’in binanın dışına asılan ‘Tabanımıza Taahhütlümüzdür’ başlıklı pankartı da ilgi çekti. Karalar Düğün Salonu’nun içerisi tüm adayların afişleri e CHP bayrakları ile süslenmişti. Saat 12.30 sularında başlayan kongrenin açılışı CHP’li Serik Belediye Meclis Üyesi Fikret Güler tarafında yapıldı.

Divan Başkanlığını CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın yaptığı kongrenin katipliğini yapanlardan birisi CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in danışmanı Ali Rıza Akkaş olurken, bir diğer ise eski CHP ilçe başkanı adaylarından Özay Ceyhan oldu. Divan Başkanı CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

CHP İlçe Başkanı adaylarının hangi sırayla konuşma yapacakları ise Divan Başkanı Arı tarafında çekilen kur ile belli oldu. Kurada ilk konuşma İbrahim Demir’in olurken, ikinci Abdullah Akbaba, üçüncü Yusuf Etli son olarak ise Yusuf Dinç’e sıra çıktı.

Dört sandığın kurulduğu seçimlerde ise Kası m ayında yapılan delege seçimlerinde seçilen ve doğal üye olan toplam 246 delegeden birisi dışında 245 delege oy kullandı.

Haber: Osman Türkçe

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Unuttunuz sanırım,divan 4 kişiden oluştu, 3 arkadaşı yazmışsınız,ama divan başkan yardımcısını unutmuşsunuz.Haber geçerli olması için tam yazılması gerekir diye düşünüyorum.Saygılarımla.

EDİTÖRÜN NOTU
Demir: “Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Olmuştur” başlıklı haberimizin üçüncü paragrafında "Divan Başkanlığını CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın yaptığı kongrede, divan başkanı yardımcısı Turgay Acar, katipler ise Ali Rıza Akkaş ve Özay Ceyhan oldular. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf Etli açılış konuşmasını yaparak parti faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra ise CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve milletvekilleri konuşmalarını yaptılar." şeklinde yazılmıştır. Haberde bir eksiklik yoktur.
Turgay Acar - 14.01.2020 23:27:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

MHP’de Yeni Dönem Başladı
MHP Serik İlçe Teşkilatı Kongresi’nde tek listesi ile gidilen seçimde Osman Üstü...
21.09.2020 (0)
MHP’de Kongre Zamanı
Serik Gündoğdu Düğün Salonu’nda yapılacak olan MHP Serik İlçe Teşkilatı Kongre’s...
18.09.2020 (0)
Serik Yıldırım’la Devam Edecek
25 Eylül’de kongresi yapılacak olan Ak Parti Serik İlçe Teşkilatının Başkan Hasa...
17.09.2020 (0)
Olağan Kongrenin Ardından İYİ Parti'de İstifa
İYİ Parti Antalya Kurucular Kurulu Üyesi ve İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Derya ...
16.09.2020 (0)
MHP, Kongreye Tek Adayla Gidiyor
MHP Serik İlçe Teşkilatı Kongresi’nde seçime tek aday Osman Üstünmet’in listesi ...
15.09.2020 (0)
Demir: “AKP’nin Masallarını Dinlemekten Bıktık”
Cumhuriyet Halk Partisi Serik ilçe Başkanı İbrahim Demir, Serik'te görev yapan b...
8.09.2020 (0)
Serikli İyi Partililere Önemli Görevler
İyi Parti’den Serikli 9 isim yeniden il başkanı seçilen Mehmet Başaran’ın listes...
3.09.2020 (0)
İYİ Parti'de Başaran İl Başkanı Seçildi
İYİ Parti'nin Antalya 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede yapılan oyla...
1.09.2020 (0)
Yıldırım: “Takipçisi Olacağız”
Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Yıldırım; “Sayın Bakan Yardımcımız toplantıda,...
1.09.2020 (1)
Çıldır: Haysiyet Cellatlığı
CHP il yönetiminin kararıyla görevden alınan CHP Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray...
28.08.2020 (0)