Foto Galeri WebTV

14 Eylül 2020 Pazartesi  10:47
Uzun ‘İnce’ bir yolda...
Eğer bu topraklarda insanların ayağına gider,kalbine girebilirseniz,doğruyu söylerseniz, dürüst olursanız ve her şeyden öte samimi olursanız,onlar size gittiğiniz Uzun İnce yolun sonunda ışığı yakalar
 

QR Kodu
 

Muharrem İnce ‘Memleket hareketi’ ile ‘Uzun ince bir yol’a çıktı. İnce, 4 Eylülde Sivas'ta başladığı yoluna; Türkiye'de 81 ili, 100 büyük ilçeyi gezerek devam ediyor, halkla buluşuyor, vatandaşlara dinliyor ve kendi ifadesi ile de yeni yılda bir karar vereceğini söylüyor.

Samimiyet!

Bize göre siyasette en önemli şey samimiyettir. Her insan az ya da çok karşısındaki kişinin ya da kişilerin samimi olup olmadığını anlar, hisseder, kanaat getirir. Özellikle, Anadolu'da Anadolu insanının, yüzyıllardan bu yan akıp gelen irfanı, görenek ve genetiği ile size baktığı zaman, sizinle sohbet ettiği zaman, gözlerinize baktığı zaman samimi olup olmadığınızı anlayabileceğini unutmamalısınız.

Bu toprağın insanı inandığı, güvendiği, gözlerinde samimiyet gördüğü insanla; samimiyet üzerinden, güven üzerinden, dürüstlük üzerinden bağ kurduğu zaman gönlünden onu asla çıkaramazsınız.

Sayın Muharrem İnce, yaptıklarında, söylediklerinde, davasında, hedeflerinde, samimi mi? Onu elbette ki Sayın İnce’den başka kimse bilemez. Ama eğer samimi ise ve bu samimiyeti bu toprakların insanı hissederse Muharrem İnce’yi bağrına basar.

Muharrem İnce ne diyor?

İnce, ‘Mustafa Kemal Atatürk ve 101 yıl önce burada bağımsızlık meşalesini yakan Sivas Kongresi üyelerini, Milli Mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Mücadelemiz emanetlerine sahip çıkmak içindir.” Diyor…

‘Genci yaşlısı, dağ başında keçi otlatanı ihracat yapan iş insanı hep birlikte Türkiye'de yepyeni bir hikaye yazacağız.” Diyor…

‘Biz Esra'nın hayalleri gerçek olsun diye yollardayız.’ Diyor…

‘Biz Türkiye'yi barıştıracağız. Milli bir ekonomi seferberliği başlatacağız. Birlikte üreteceğiz, adilce bölüşeceğiz. Hep birlikte başaracağız.’ Diyor…

‘Bugün Nallıhan’da kısmetimizde peynir ekmek vardı, yarına Allah kerim.’ Diyor…

Muharrem İnce ne yapıyor?

İnce, Van-Hakkari arasında 3 bin 200 rakımda kontrol noktasında görev yapan askerleri ziyaret ediyor.

Cudi Gençlik Spor kız futbol takımı oyuncuları ile fizik öğretmeni bir meslektaşı ile selamlaşıyor. Van sokaklarında gençlerle ‘dirsek çak’ yapıyor.

Nallıhan’da Eymir’de köylülerle kahvede buluşuyor. Yangından etkilenen Beyalan Köyü’nü ziyaret ediyor. Molada, Beypazarı’nda havuç tarlasında çapa yapan mevsimlik işçilerle sohbet ediyor.

Muharrem İnce Anadolu’yu dolaşıyor, halkla birlikte oluyor, vatandaşı dinliyor.

…Yolun sonunda ışığı yakarlar

Muharrem İnce’nin ‘Memleket hareketi’ olarak başlattığı bu yolculuğun önemli olduğunu düşünüyorum.

Türk siyaseti bugün ağırlıklı olarak Ankara’da yapılıyor. İktidar, muhalefet mücadelesi, iç politika, ekonomi, dış politika vs. doğal olarak iktidarın ve ana muhalefet partilerinin gündemini fazlası ile dolduruyor.

Ayrıca yeni kurulan Deva, Gelecek ve diğer partilerin yetkilileri de zaman zaman il ve ilçe kongreleri için Anadolu’yu ziyaret etseler de böyle bir yolculuğa çıkmadılar.

Sayın Muharrem İnce, Anadolu’yu dolaşıyor. Genç, yaşlı, kadın, çocuk, erkek, asker, polis, esnaf, iş adamı, köylü, çiftçi, şehirli herkesle görüşüyor.

İnce’nin yaptığı kolay değil, zor bir iş. Ama bize göre Sayın İnce seçtiği bu zor yolda bu toprağın insanlarının gönüllerine, içlerine, akıllarına girmeyi başarırsa büyük bir yol almış olacak.

Her ne kadar çağımız dijital çağ, internet ve sosyal medya çağı olsa da bize göre Anadolu’da siyaset hala sokakta, halkın içerisinde, köyde, dağda, ovada, Anadolu’nun kentlerinde, kasabalarında ilçelerinde yapılır.

Eğer bu topraklarda saydığımız bu yerlerde insanların ayağına gider kalbine girebilirseniz onlar size o gittiğiniz ‘Uzun İnce’ yolun sonunda ışığı yakarlar.

Tabii bu yola çıkan Sayın Muharrem İnce için; ne yapıyor? Neden yapıyor? Neleri yapması gerekir? Neleri yapmaması gerekiyor? Neleri eksik yapıyor? Neleri doğru yapıyor vb. gibi birçok soru soruluyor. Bunların cevapları var mı? Kendimizce var tabii. Bunları da zamanı gelince değerlendiririz. Şimdilik Sayın İnce’yi izlemeye devam ediyoruz, çıktığı yolda başarılar dileriz…

 
 

 

 

 

Serikli Bozkurtlar!… Demir Eridi, Dağ Açıldı…
Demir eridi mi? Aşılmaz dağlarda geçitler açılmaya başladı mı? Serikli bozkurtla...
15.10.2020 (0)
Serik’te Zor Sezon
Her yıl Ekim ayında başlayan ticari, eğitim vb. alanlarda bu yıl zor bir süreç y...
5.10.2020 (1)
Serik Meclis Üyeleri Nasıl Karar Verecek?
Vergi indirimi, içme ve kullanma suyu indirimi ve benzeri gibi avantajları olaca...
5.10.2020 (0)
Dünya Yaşlılar Günü’nde Serikli Büyüklerimiz
SPOT; Serik’te 2019 yılı verilerine göre 65 yaş ve üstü 11 bin 607 vatandaşımız ...
2.10.2020 (0)
Uzun ‘İnce’ bir yolda...
Eğer bu topraklarda insanların ayağına gider,kalbine girebilirseniz,doğruyu söyl...
14.09.2020 (0)
İnsani Değerlerimizi Mi Kaybediyoruz Acaba?
Öncelikle koronovirüs tedavisi görmekte olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı...
10.09.2020 (0)
Demir’in İddialı Sözleri, İddialı Çıkışları…
Siyaset iddia işidir. Demir de iddialı bir siyasi kişiliğe sahip olduğunu her fı...
8.09.2020 (0)
Serik Kırsal İlçe Olacak, Serik İçin İyi Olacak…
Uzun zamandır çalışmaları yürütülmekte olan AK Parti'nin yerel yönetimler reform...
27.08.2020 (0)
Şirket Belediye Başkanının İstifasını İstedi!...
Daha neler göreceğiz bakalım!!! Türk Ticaret Kanunlarına tabi olan bir özel şirk...
24.08.2020 (0)
Sayın Özkan’a Başarılar Dilerim
Sayın Prof. Dr. Özlenen Özkan, bu yolculuğu başarı ile tamamlayabilirse; Antalya...
24.08.2020 (0)