Foto Galeri WebTV

27 Mayıs 2022 Cuma  17:49
‘Benim Festivalim’ Başladı
3 gün sürecek olan A’dan Z’ye Serik eTwinning Projesi, ‘Benim Festivalim’ başladı.
 

QR Kodu
 

3 gün sürecek olan A’dan Z’ye Serik eTwinning Projesi, ‘Benim Festivalim’ başladı.

Serik Kaymakamlığı, Serik Belediyesi, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aşağıkocayatak İlkokulu, Deniztepesi İlkokulu, Karadayı İlkokulu ve Tekeli İlkokulu işbirliği ile yürütülen A’dan Z’ye Serik etwinning projesi kapanış festivali olan Benim Festivalim’ Boğazkent Halk Plajında başladı.

3 gün sürecek olan yüzlerce öğrenci ve vatandaşın katıldığı festivalin açılış gününe, Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler iştirak ettiler.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk konuşmayı Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz yaparak şunları söyledi; “2021-2022 eğitim öğretim sezonunun son 3 haftasına girmiş bulunmaktayız. Özlenen ve tıpkı eski günlerdeki gibi devam eden eğitim öğretim yılımızda okullarımızda uluslararası, ulusal, il ve ilçe çapında projeler yürüttük. Öncelikle Sayın Valimizin himayelerinde Antalya’mızda başlatılan AHENK projesini tüm aşamaları ile okullarımızda yürütmekteyiz.

Yine Erasmus Plus projesi birçok okulumuzda; özellikle 4 meslek lisemizin üçünde yürütülmektedir. TÜBİTAK 4006 fuarları projeleri kapsamında 24 kabulle en yüksek sayılara ulaşan ilçelerden olduk. 32 okulumuzda 33 uluslararası 73 ulusal olmak üzere toplam 106 tane etwining projesi kalite etiketi almıştır. Geçen yıl Haziran ayında başlayan ve Ocak ayında ödül tören ile sona eren ‘Serik Okuyor’ projesi Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz çok güzel bir proje olarak hayata geçti.”

Bunun gibi daha birçok projenin 2021-2022 yılında Serik okullarında hayata geçirildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, ‘A'dan Z'ye projesinin Ekim ayında başladığını belirterek şunları söyledi; “A'dan Z'ye Şerif projesi kapsamında her ay farklı bir etkinlik yapıldı proje kapsamında doğal, tarihi yerler, Serik kültürü, endemik bitkilerimiz, nesli tükenmekte olan canlılar, fidan ekimi ve çevre temizliği gibi 7 farklı etkinlik düzenlendi. Bugün de projemizin finali ile çok güzel bir festivalle bir aradayız 3 gün boyunca hep birlikte yaşayacağız.”

Aputkan, “Proje Her Yıl Yapılmalı”

Daha sonra konuşmasını yapan Belediye Başkanı Enver Aputkan ise şunları ifade etti; “A'dan Z'ye Serik projesinde hedefimiz çocuklarıma da yaşadığı yerlerin gelenek ve göreneklerini tarihi ve doğal güzelliklerini yöresel yemeklerini tanıma fırsatı bulmalarını geçmişten gelen değerlerin önemini kavrayıp ileri kuşaklarına aktarmalarını sağlamaktır.

Ekim ayında bu düşüncelerle, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aşağıkocayatak İlkokulu, Deniztepesi İlkokulu, Karadayı İlkokulu ve Tekeli İlkokulu işbirliği ile yola çıktığımız A'dan Z'ye Serik projemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu projenin sürdürülebilir bir proje kapsamında her yıl tekrar edilerek yepyeni okullarımız ve öğrencilerimizle ilerlemesi en büyük temennimizdir. Bu proje kapsamında yapılan etkinliklerde de gördük ki çocuklarımızın gerçekten buna ihtiyacı var. Projede emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Şahin, “Projeden Hakikaten Çok Etkilendim”

Programın son konuşmasını yapan Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin ise şunları söyledi; “Öncelikle şunu söylemek isterim hakikaten çok güzel bir proje bundan sonraki yıllarda da devam ettirilmesi gereken bir proje. Her yıl yeni öğrencilerimize Serik’e anlatmak ilçenin adetlerini doğal güzelliklerini geleneklerini kültürel güzelliklerini anlatmak hepimizin bir görev olmalı. Ben bu projeden hakikaten çok etkilendim kendi bulunduğum görev yaptığım ilçede ve bundan sonra görev yapacağım ilçelerde de inşallah bu projeyi uygulatmaya çalışacağım.

Beni bir başka heyecanlandıran hususta bu bulunduğumuz alanın çok güzel olması. İnsanlarımızın eğleneceği, vakit geçirebileceği, dinleneceği bir alan olmuş. Ben bu açıdan da Sayın Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür etmek istiyorum.”

Konuşmalardan sonra Burhanettin Kaya Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları folklor gösterisini sergilediler.

Festivalin açılış programının sonunda ise A’dan Z’ye SERİK Projesi paydaşları olan öğretmenleri plaketleri taktim edildi.

Aşağıkocayatak İlkokulu’ndan; Asuman Demiray, Gülsüm Koca, Nurcan Yıldırım, Hatice Açıkalın. Deniztepesi İlkokulu’ndan; Halime İltar, Serap Taş, Arif Dağlı. Karadayı İlkokulu’ndan; Özlem Taş ve Tekeli İlkokulu’ndan; Elif Zengin, Ferit İltar’a plaketlerini Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan ve İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz verdiler.

Açılış töreni sonrasında festivale katılan yüzlerce öğrenciye yiyecek içilecek ikramları yapıldı. Kurulan oyun parkların öğrenciler günülerince oynayarak eğlendiler. Kurulan alışveriş stantlarında ise vatandaşlar bol bol alışveriş yaptılar.

‘Benim Festivalim’ etkinlikler Serik Belediyesi Boğazkent Halk Plajı tesislerinde Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Serik Kazandı
İmar planları mahkemece iptal edilen Serik’e ait Belek ve Kadriye günübirlik ala...
30.06.2022 (0)
Akdeniz Yükseliş Koleji Zirvede
Özel Akdeniz Yükseliş Koleji öğrencisi Ceylin Nisa Yıldırım, LGS’de Türkiye biri...
30.06.2022 (0)
Belediyeden Tahsis Talebi
Serik Belediyesi Belek’teki 148 bin metrekarelik orman- alan (yangın üssü) için ...
30.06.2022 (0)
Gebiz Semt Polikliniği Hizmet Girdi
Serik Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Gebiz Semt Polikliniği hiz...
30.06.2022 (0)
Yılmaz: “Tek Eksik Sizsiniz”
SHM Müdür Yılmaz; “Koruyucu aile olarak bir çocuğun hayalini birlikte gerçekleşt...
30.06.2022 (0)
Yurt Dışına Çıkmak İsterken Yakalandılar
Kaza sonrası kaçan, diğer araçtaki 2 İngiltere uyruklu, yurt dışına çıkmak üzere...
30.06.2022 (0)
Özel Davetlerin Yeni Destinasyonu Antalya Olacak
REGNUM Carya, özel günler, kutlamalar ve konsept düğünleri dünya standartlarında...
30.06.2022 (0)
Savaş Mağduru Çocuklar İçin Söyledi
ANTALYA'da Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Savaşsız ...
30.06.2022 (0)
Sağlık Turizminde Bir Marka Haline Geleceğiz
12 aya yayılması hedefiyle hayata geçirilen 'ATSO Sağlık Turizmi Kümesi Projesi'...
30.06.2022 (0)
Yazdığı Kitaplarla Yaşama Tutunuyor
Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Me...
30.06.2022 (0)