Foto Galeri WebTV

13 Temmuz 2022 Çarşamba  17:35
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Koleji son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkararak başarısını bir gelenek haline getirdi.
 

QR Kodu
 

17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Koleji son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkararak başarısını bir gelenek haline getirdi.

Bana göre bir ülkenin, bir milletin en önemli unsuru eğitimdir. Milletlerin geleceğe yönelik en büyük ve en önemli yatırım olan eğitim aynı zamanda en zorlu alanlardan birisidir. 2000'li yılların ortalarında kurulup bugünlere ulaşan Akdeniz Yükseliş Koleji’nin, verdiği yüzlerce mezunu Türkiye'nin en iyi liselerine, oradan en iyi üniversitelerine uzanan yolculuklarını bitirerek; farklı mesleklerde ülkenin çeşitli yerlerinde görev alıp devlete, millete hizmet vermektedirler.

Akdeniz Yükseliş Koleji’nde başarı geleneksel hale geldi diyebiliriz. Öncelikle 2022 yılı LGS Türkiye Şampiyonluğu ve genel başarılarından dolayı; Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık’ı, Akdeniz Yükseliş Koleji Müdürü Savaş Sargın’ı, idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, bütün personelini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

Bütün paydaşları ile birlikte kurumsal bütünlük sağlayan Akdeniz Yükseliş Koleji’nin, iniş çıkışları olmadan sürekli yükselen bir grafikle; pandemiye ve ekonomik zorluklara rağmen son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkarması çok önemli bir başarıdır.

Geçen yıllarda olduğu 2022 yılı LGS sonuçlarına göre yaklaşık 70 öğrencisine Türkiye'de %20'lik bir dilime sokması hem kurum hem de ilçe adına çok güzel bir sonuçtur.

0.01’lik dilime girerek Serik’e Türkiye Birinciliği getiren Ceylin Nisa Yıldırım’ı gönülden tebrik ediyorum. Yine büyük bir başarı göstererek 0.25’lik dilime giren Oğuz Kağana Asana’yı, 0,85’lik dilimde yer alan Mustafa Efe Alkan’ı, 0,86’lık dilime giren Ela Kapan’ı ve ailelerini de kutluyorum.

Akdeniz Yükseliş Koleji’nin 2022 yılı LGS başarısı sadece bu öğrencilerle sınırlı kalmadı. Kolejin 5 öğrencisi %1’lik dilimde yer aldı. Yine 6 öğrencisini %2’lik dilime, 7 öğrencisini %3'lük dilime sokmayı başaran Akdeniz Yükseliş Koleji’nin 12 öğrencisi de %4'lük dilime girdi. %5 ile %10’luk başarı dilimi arasına 16 öğrencisini sokan AYK, %10’luk ile %20’lik dilim arasına ise 20 öğrencisini yerleştirdi.

Gurur Veren Bir Başarı Öyküsü…

Yaşanan ekonomik krizler, öncesinde 2 yıllık pandemi süreci onun öncesindeki birçok farklı gelişmelere rağmen 17 yılda başarısını artırarak sürdüren bir kurum olması sadece Akdeniz Yükseliş Koleji ailesi için değil Serik eğitimi ve Serik içinde oldukça gurur veren bir başarı öyküsü.

Başarı çıtasını bu kadar yükseğe taşıyan Akdeniz Yükseliş Koleji için bundan sonrası bundan öncesinde olduğu gibi yine kolay olmayacak, yine büyük bir emek, çaba ve çalışma gerektirecek. Çünkü Yükseliş Koleji’nden bundan sonrası beklenen başarısına aşağı düşürmeden daha da yükselterek, Serik eğitimine, Antalya eğitimine ve ülke eğitimine büyük katkılar sunmasıdır.

Akdeniz Yükseliş Koleji (AYK) ailesini bu başarısından dolayı bir kez de şahsım ve Serik kamuoyu adına tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

 
 

 

 

 

reklam

Yorum: Osman Türk Serik İçin Önemli Yatırım…
Serik Tarım Lisesi için düğmeye basıldı. Bir kez daha ‘Aklın yolu bir diyerek’ b...
18.08.2022 (0)
Kimseden ÇIT Çıkmıyor!
İmar planları mahkemece iptal edilen Serik’e ait Belek ve Kadriye günübirlik ala...
18.07.2022 (0)
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Kol...
13.07.2022 (0)
Nice Mutlu Yıllara Serik!...
Her yıl Serik’in ilçe olmasının kutlanması ile ilgili gündeme getirdiğimiz bu gü...
27.06.2022 (0)
D 400’ün Yükü Hafiflemeli
Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına...
27.06.2022 (1)
Serik Yeni Bir Başlangıç Yaptı…
Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki v...
23.06.2022 (0)
Emekliler Parayı Ne Yapıyor?
Emekliler yurt dışına para kaçırmazlar, emekliler ihalelere girmezler, emekliler...
9.06.2022 (0)
ANTBİRLİK’in Buğday Hamlesi
ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz tarafından geçen hafta 7 TL. olar...
7.06.2022 (0)
Deligöz’e Teşekkürler, Şahin’e Başarılar
Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Deligöz'e yaptığı hizmetleri için teşekk...
25.05.2022 (0)
‘Ölümlü Bir Kaza mı’ Bekleniyor?
Çınaraltı Meydanı’na geçtiğimiz yıl dikilen trafik direklerine sinyali vermek iç...
16.03.2022 (0)