Foto Galeri WebTV

23 Eylül 2022 Cuma  17:40
ATSO’da Seçim Öncesi Son Meclis
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO), 1 Ekim Cumartesi günkü seçimi öncesinde son meclis toplantısı yapıldı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO), 1 Ekim Cumartesi günkü seçimi öncesinde son meclis toplantısı yapıldı.

Meclis Başkanı Süleyman Özer başkanlığındaki Eylül ayı meclisinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, dört yıllık görev süreçlerindeki yaptıkları çalışmalarla ilgili genel değerlendirmede bulundu. Bu toplantının artık bir vefa ve teşekkür toplantısı olduğunu belirten Davut Çetin, “Ekonomik meseleler, önemli kurumsal çalışmalarımız var, ama bunlara girmeyeceğim. Bugün sizlere ve bu dönemde birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlara teşekkür vefa ve teşekkür borcumu ifa etmek istiyorum. Birlikte bir yol yürüdük. Yol arkadaşlığı, yürünen yol, yapılan işler kadar önemlidir. Gerçekten bu zor dönemde hepiniz odamıza katkı yapmak için çaba harcadınız. Yönetim kurulu, meclis, meslek komiteleri ve personelimizle zor bir dönemde görev yaptık. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 140 yaşına yakışan bir olgunluk, çağdaş anlayışla çalışmalarına devam etti, zorluklara rağmen çok başarılı bir dönem geçirdi” diyerek herkese teşekkür etti.

30 yıldır Antalya’nın sosyal, ticari hayatının içinde olduğunu anlatan Çetin, 23 yıldır ATSO’da görevler yaptığı ve bugüne kadar son yıllardaki gibi bir zor dönem görmediğini söyledi. Mart 2020’de ortaya çıkan pandeminin her şeyi alt üst ettiğini belirten Çetin, “100 yılda bir ortaya çıkan pandemi bu dönemi buldu. Esasen bu dönemin en zor, en ağır yönü arkadaşlarımızın, yakınlarımızın kaybı oldu” diyerek, bu süreçte hayatını kaybeden ATSO ailesindeki isimleri de tek tek hatırlattı.

ATSO’daki son 4 yıllık süreçteki hayata geçirilen projeler ve çalışmalarını anlatan Davut Çetin, Antalya’nın dünyanın dört bir yanına ürün satan bir destinasyon olduğunu, ihracat verileri ve ihracat yapılan ülkelere baktığında, ATSO’nun payıyla gurur duyduğunu açıkladı. Sanayi, tarım, ticaret ve turizmde dijitalleşmede öncü olduklarını kaydeden Çetin, BAKA’nın desteğiyle start almak üzere olan Tarım Teknolojileri Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi projesinin topraksız tarım, biyoteknoloji, tarımsal yapay zeka yazılımları gibi değişik alanlara hitap edecek önemli bir proje olduğunu söyledi.

ROTA Antalya, Picasso, Andy Warhol, Ara Güler, Rodin gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle açılan sergiler ve kültürel projeleri de değerlendiren Çetin, “Gastronomi turizmine ve ticarete destek için Coğrafi İşaret Projeleri kapsamında kentimizin değerlerini koruma altına aldık. Antalya’nın piyazına, kabak tatlısına, serpme böreğine, turunç kabuğu ve bergamot kabuğu reçellerine tescil aldık. Mural Antalya ile kentimizin kör duvarlarını turistik cazibe kazandıracak bir estetik dönüşümle sanatçıların fırçalarından çıkan eserlerle donattık” dedi.

Kentte birliktelik, çevreci dönüşüm gibi projeleri de anlatan Çetin, Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı Antalya Simge Eseri Projesi ile Antalya olarak Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e vefalarını, güzel bir eserle göstereceklerini kaydetti. Çetin, “Projelerimizle dijital ve yeşil dönüşümün, kültürel dönüşümün temellerini attık. Çünkü Antalya dijital ve yeşil dönüşümle yüksek katma değer üreten lider bir kent olmalıdır. Tarımda, turizmde, sanayide, ticarette yüksek katma değer dönüşümünü başarmak için halen önümüzde uzun bir yol var. Bunu yapmazsak, rant yarışına devam edersek orta gelir tuzağında kalmış, betonlaşmayla kent estetiğini kaybetmiş, vasıflı işgücü ve teknoloji yatırımı çekemeyen, çevre sorunlarına açık bir şehir oluruz. ATSO’nun her projesinde, her eserinde hepinizin imzası var. Her proje ATSO üyesinin Antalya’ya katkısıdır” dedi.DHA

 
 

 

 

 

reklam

Yazıcı, Pamuk Hasadına Katıldı
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Serik Karıncalı Mahallesi'nde pamuk hasadına katıldı...
29.09.2022 (0)
Boduroğlu Tarım Açıldı
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur'un yeğeni Hüseyin Bodur'un sahibi olduğ...
29.09.2022 (0)
Serik'te Yaya Önceliği Etkinliği
Serik ilçesinde 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' kapsamında etkinl...
29.09.2022 (0)
Madalya İle Döndüler
Kickboks Şampiyonasından Serikli sporcular 9 madalya kazanarak döndüler....
29.09.2022 (0)
Motosiklet Sürücülerine Eğitim
Serik ilçesinde jandarma ekipleri motosiklet sürücülerine eğitim verdi. Sürücüle...
29.09.2022 (0)
Aspendos'ta Safina Konser Verdi
ASPENDOS Born Again etkinlikleri kapsamında İtalyan operatik pop sanatçısı Aless...
29.09.2022 (0)
LÖSEV Antalya’dan Lösemiyle Yolculuk Etkinliği
Lösemili Çocuklar Sağlık Ve Eğitim Vakfı -LÖSEV tarafından gerçekleştirilen “Lös...
29.09.2022 (0)
Özel Çocuklar, Eski Çorapları Bebeğe Dönüştürdü
ANTALYA'da Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'nin özel çocukları, e...
29.09.2022 (0)
Tarihi Surlar Temizlendi
TURİZM kenti Antalya'nın simge yapılarından Üç Kapılar'a uzanan Kaleiçi surların...
29.09.2022 (0)
Başkan Böcek: 50 Milyonluk Tesisin Temeli Atılacak
Korkuteli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan An...
29.09.2022 (0)