Foto Galeri WebTV

23 Eylül 2022 Cuma  17:44
En Önemli Güç Eğitimdir
VALİ Ersin Yazıcı, Kepez'de yapılan Kepez Esentepe İlkokulu'nun temel atma törenine katıldı. Yazıcı, ''Eğitimin asıl büyük amacı çocukları eyleme geçirerek bilgi edinmeyi öğretmektir'' dedi.
 

QR Kodu
 

VALİ Ersin Yazıcı, Kepez'de yapılan Kepez Esentepe İlkokulu'nun temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Vali Yazıcı, "Eğitimin asıl büyük amacı çocukları eyleme geçirerek bilgi edinmeyi öğretmektir" dedi.

Kepez İlçesi Esentepe Mahallesinde tamamı devlet tarafından karşılanan 5132 metrekare üzerine yaptırılacak olan 24 derslikli ilkokulun temel atma törenine, Vali Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve Esentepe Mahalle Muhtarı Bekir Yılmaz katıldı. Tören Yeni Mahalle İlkokulu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisiyle başladı.

GENÇLERE İYİ BİR EĞİTİM

Dünyayı değiştirecek en önemli gücün eğitim olduğunu, yapılacak olan 24 derslikli okulun tamamının devlet tarafından yapıldığını vurgulayan Vali Yazıcı, "Ülkemiz için eğitim her zaman ilk sıralarda yer alıyor. Bizlerin en büyük görevi geleceğimizi ellerinde tutan kıymetli gençlerimize iyi bir eğitim vermektir. İyi eğitim alıp kendini geliştiren gençlerimizin günümüzde neler başarabildiğini hep birlikte görüyoruz. Biz sadece onların hayal edip bu hayali gerçekleştirmeleri için arkalarında durmalıyız. İnanıyorum ki bu okulda okuyan binlerce çocuğumuz gelecekte ülkesinin adını en iyi şekilde duyurmak için var gücüyle çalışacaktır. Eğitimin asıl büyük amacı çocukları eyleme geçirerek bilgi edinmeyi öğretmektir. Biz bugün binlerce çocuğumuzun eyleme geçebilmeleri vesile olacağız" dedi.

KEPEZ'DE İNŞAATLAR DEVAM EDİYOR

Tüm bina inşaatlarının kısa süre içerisinde bitirildiğini belirten Vali Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti; "Kepez'imizde okul ihtiyacımız büyük ve bu ihtiyacın karşılanması için çok sayıda okulumuzun temelini atıyor, inşaatlarına devam ediyoruz. İnşallah çok kısa bir sürede de bitireceğiz. Artık 90'lardaki gibi bir inşaatı bitirme süremiz 7-8 yıl değil. Başlanan tüm okul inşaatlarımız bir yıl içinde bitiriliyor. Biz tüm binalarımızı kısa süre içerisinde layıkıyla bitiriyoruz. Kepez'imiz ikili öğretimin en yaygın olduğu ilçemiz inşallah yaptığımız yeni yatırımlarla ikili öğretimi kaldırmayı hedefliyoruz. Kepez'imizin nüfusu artmaya ve büyümeye devam ediyor biz de başta eğitim olmak üzere kamu hizmetlerinin sunumu anlamında ihtiyaçları karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yatırımlarımız devam ediyor. Antalya Şehir Hastanesi'nin inşaatı bitmek üzere inşallah çok kısa bir süre içerisinde Kepez bölgesinde tüm Antalya'ya hizmet verecek."

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Kepez Esentepe İlkokulu'nun temel atma töreni gerçekleştirildi. Kepez Esentepe İlkokulu'nun 28 Mart 2023 tarihinde bitirilerek teslim edilmesi planlandı.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Yazıcı, Pamuk Hasadına Katıldı
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Serik Karıncalı Mahallesi'nde pamuk hasadına katıldı...
29.09.2022 (0)
Boduroğlu Tarım Açıldı
İyi Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur'un yeğeni Hüseyin Bodur'un sahibi olduğ...
29.09.2022 (0)
Serik'te Yaya Önceliği Etkinliği
Serik ilçesinde 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' kapsamında etkinl...
29.09.2022 (0)
Madalya İle Döndüler
Kickboks Şampiyonasından Serikli sporcular 9 madalya kazanarak döndüler....
29.09.2022 (0)
Motosiklet Sürücülerine Eğitim
Serik ilçesinde jandarma ekipleri motosiklet sürücülerine eğitim verdi. Sürücüle...
29.09.2022 (0)
Aspendos'ta Safina Konser Verdi
ASPENDOS Born Again etkinlikleri kapsamında İtalyan operatik pop sanatçısı Aless...
29.09.2022 (0)
LÖSEV Antalya’dan Lösemiyle Yolculuk Etkinliği
Lösemili Çocuklar Sağlık Ve Eğitim Vakfı -LÖSEV tarafından gerçekleştirilen “Lös...
29.09.2022 (0)
Özel Çocuklar, Eski Çorapları Bebeğe Dönüştürdü
ANTALYA'da Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'nin özel çocukları, e...
29.09.2022 (0)
Tarihi Surlar Temizlendi
TURİZM kenti Antalya'nın simge yapılarından Üç Kapılar'a uzanan Kaleiçi surların...
29.09.2022 (0)
Başkan Böcek: 50 Milyonluk Tesisin Temeli Atılacak
Korkuteli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan An...
29.09.2022 (0)