Foto Galeri WebTV

18 Mart 2023 Cumartesi  17:04
Şehitler, Antalya'da Törenlerle Anıldı
18 MART Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içerisindeki şehitlikte tören düzenlendi.
 

QR Kodu
 

18 MART Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içerisindeki şehitlikte tören düzenlendi. Törene Vali Ersin Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Çok sayıda şehit yakını ve gazinin de katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Askerlerin saygı atışı ile devam eden tören, Vali Yazıcı'nın Şehitlik Defteri'ne günün anlam ve önemini anlatan duygularını yazmasıyla sürdü. Vali Yazıcı, Şehitlik Defteri'ne şunları yazdı;

"Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz; Şehitler gününü onurla yad ettiğimiz bugün, tarihe altın harflerle yazdığımız Çanakkale Zaferi'mizin de 108. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Sizlerin inanç ve azmi, milletimizin insanüstü mücadelesi ile elde ettiğimiz zaferler, bağımsızlığımız, vatanımızı ve bayrağımızı korumak için neler yapılabilecemizi dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. Millet olarak bizler, kanımızla, canımızla bu toprakları vatan kılan ve bizlere emanet eden siz şehitlerimizin emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha yükseklere taşımak için bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışacağımıza sizlerin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz. Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimiz! Yüce Türk milleti size minnettardır. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun."

Tören, şehit mezarlarının ziyaretiyle sürdü. Protokol üyeleri, şehitlikteki mezarları tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehit yakınlarına başsağlığı dileyen Vali Yazıcı, yanındakilerle birlikte Polis Şehitliği'ne geçti. Burada da görevleri başında şehit olan polislerin ailelerine başsağlığı dileyen Yazıcı, 15 Temmuz şehitlerinin mezarlarını da ziyaret etti.

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN ANMA PROGRAMI

Şehitlikteki anma töreninin ardından etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı, '18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı programı', Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda duygusal anlar yaşandı. Etkinliklerin sonunda 8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Resim dalı birincisi Merve Seher Yiğit, Şiir dalı birincisi Asya Nil Bayır ve Kompozisyon dalı birincisi Ozan Özgün, plaketlerini Antalya Valisi Ersin Yazıcı'nın elinden aldı.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Antalya'da Turizm Sektörü, Yaz Sezonuna Hazır
Yaklaşık 150 ülkeden turist ağırlayan Antalya'da turizm sektörü, bu yıl özellikl...
25.03.2023 (0)
Antalyalı Hayırseverden Kepez'e Sağlık Merkezi
VALİ Ersin Yazıcı, hayırsever Süleyman Akbıyık ile Kepez ilçesinde yapılacak ola...
25.03.2023 (0)
Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor
Antik Ve Modern Yaşamın İç İçe Olduğu Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor...
25.03.2023 (0)
Bakan Çavuşoğlu, Depremzedelerle Birlikte Yaptı
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ramazanın ikinci iftarını; 6 Şubat'ta meydana...
25.03.2023 (0)
'Enkaz Arkeolojisi'yle 288 Eser Kurtarıldı
KÜLTÜR Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, depremde yıkılan ...
25.03.2023 (0)
Kahve Tarlaları Kuşların Beslenme Düzenini Bozuyor
Kuşların temel besinlerini azaltarak, hayatta kalabilmeleri için beslenme düzenl...
25.03.2023 (0)
Depremzede Çocukların Yaraları Sanatla Sarılıyor
AKDENİZ Üniversitesi yerleşkesinde ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında konuk edi...
24.03.2023 (0)
Turizm Öğrencileri Sektörde İstihdam Edilecek
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen ve turizm bölümlerind...
24.03.2023 (0)
A Kategorisi İkinci Ayağı Belek’te Başladı
Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından düzenlenen ve 2023 faaliyet takviminde...
24.03.2023 (0)
'Su Kaynaklarımızı Tüketiyoruz'
ANTALYA Tarım Konseyi (ATAK) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB), Dünya Su Günü'nd...
24.03.2023 (0)