Foto Galeri WebTV

26 Mayıs 2023 Cuma  17:35
SMA'lı Asel Bebek, Tedavisi İçin Gün Sayıyor
ANTALYA'da SMA hastalığı ile mücadele eden 2,5 yaşındaki Asel Yavuz'un yurt dışı tedavisi için 35 milyon lira toplandı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da SMA hastalığı ile mücadele eden 2,5 yaşındaki Asel Yavuz'un yurt dışı tedavisi için 35 milyon lira toplandı. 25 ay süren kampanyanın tamamlandığını belirten anne Fatma Yavuz (31), "Şu an sadece vize işlemlerimiz kaldı. Onları da tamamlayabilirsek, en kısa sürede Almanya'ya gideceğiz. İlk süreçlerimiz, o çaresiz günlerimiz aklıma geldi. İmkansızdı ama oldu" dedi.

Fatma-Mehmet Sebih Yavuz'un kızları Asel Yavuz'a, 2 aylıkken SMA Tip-1 teşhisi konuldu. Tedavi altına alınan Asel için ailesi, valilik onaylı kampanya da başlattı. Yurt dışındaki gen tedavisine ulaşabilmesi ve ilacını alabilmesi için Asel adına düzenlenen kampanya yüzde 100'e ulaştı. Tedavi için gerekli 35 milyon lirayı toplayan Yavuz ailesi, vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından Almanya'ya gidecek.

Fatma Yavuz, 25 aydır süren kampanyayı, gönüllülerin destekleri ile tamamladıklarını anlattı. En kısa sürede Asel'i ilacına kavuşturacaklarını belirten Yavuz, "35 milyon gibi bir meblağ toplandı. Kampanyamız çok uzun sürdü. Çok büyük emekler var. Çok insanın desteğiyle bunu başardık. Para aktarımı ve bütün işlemler tamamlandı, şu an sadece vize işlemlerimiz kaldı. Onları da tamamlayabilirsek, en kısa sürede Almanya'ya gideceğiz" dedi.

'İMKANSIZDI AMA OLDU'

Kampanya bittiğinde oturup ağladığını anlatan Yavuz, "İlk süreçlerimiz, o çaresiz günlerimiz aklıma geldi. İmkansızdı ama oldu. 'Bu para toplanmaz, çok para' diyenler oldu Ama toplanıyor. Bunun en büyük etkisi; ses duyurabilmekti. Ne kadar çok kişiye ses duyurabilirsek, inanın çok kısa sürede toparlanabiliyormuş. Bunu birçok bebeğimizde gördük. Bitiyormuş, yeter ki; destek olup, bebeklerimizin elini bırakmayalım. Bebeklerimizin gönlü güzel insanlardan başka kimsesi yok. Gönlü güzel insanlar sayesinde başardık, çok mutluyuz. Asel başardı, inşallah geride kalan bebeklerimiz de en kısa sürede bu sevinci yaşar ve tedavisine kavuşur. Bir yanımız buruk. O sevinci yeterince yaşayamıyorum. Çünkü SMA'lı bebeklerimiz var, onlara da yetişmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

CİHAZLARI BAŞKA ÇOCUKLARA NEFES OLACAK

Çocuğu ile ilgili birçok hayali olduğu belirten Yavuz, "Bunun bir adımına ulaştık. Rabbi'm, tedavimizi aldıktan sonra hayallerimizi teker teker yaşamayı nasip etsin. En büyük hayalimiz; Asel'i parka götürmek. Asel parkı çok seviyor ama çocuklarımızın ciğerleri çok zayıf olduğu için en ufak bir enfeksiyonu bile çok ağır atlatabiliyor. Bu korkuyla Asel'i parka götüremiyorduk. Dışarı çıkıp, belki elinden tutup markete gideceğiz. Şu an en büyük hayalim bu. Asel'in odası cihazlarla dolu. En büyük hayallerimden biri de Asel'in o cihazlardan bir an önce kurtulabilmesi. Sabah uyandığında o cihazlara değil de mutfağa koşa koşa gelip, kahvaltısını yapabilmesini istiyorum. Uyandığımızda Asel'in odasına gidip, bakımlarını yapıyoruz. Cihazlar odasına teker teker gelmişti. İnşallah tedavimizi aldıktan sonra o cihazlarımızın başka çocuklara nefes olmasını istiyorum. Bir yere gittiğimizde yanımızda cihazları değil de oyuncaklarını, kitaplarını götürürüz" diye konuştu.

Yavuz, Asel'in kampanyasının tamamlandığını öğrenen birçok gönüllünün havaya turuncu balon bırakıp 'Asel'in baharı olduk' diyerek kutlama yaptığını, birçok SMA'lı çocuğun da baharı olmak istediklerini söyledi. (DHA)

 
 

 

 

 

reklam

“Hedefimiz Çocuklarımızın Geçmişten Kopmaması”
Serik’te ‘Bağımlı Olma Bağlı Ol’ projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi....
28.05.2023 (0)
İş Yerinde Çıkan Yangın Söndürüldü
Serik ilçesinde iş yerinde çıkan yangın söndürüldü....
28.05.2023 (0)
Oy Zarfını Ağzıyla Sandığa Attı
Serik ilçesinde 31 yıl önce iki kolunu kaybeden Bülent Bodur (44), oyunu oğlunun...
28.05.2023 (0)
Otomobilnin Altında Kalıp Öldü,1 Gün Sonra Bulundu
Serik ilçesinde Hasan Tıbık (59), arızalanan otomobilini tamir etmek isterken, t...
28.05.2023 (0)
Yaralı Kuşlara Şifa Oluyor
ANTALYA'da veteriner hekim Gökçe Coşkun, ilkbahar göç döneminde yorgun düşmüş, y...
28.05.2023 (0)
Para Cezasını, Mahalleli Kampanyayla Topladı
HES mücadelesinde birlikte hareket eden Ahmetler halkı, verilen para cezasını k...
28.05.2023 (0)
118 Yıllık Okulda Eğitim
ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semtindeki 118 yıllık Dumlupınar Ortaokulu'nda 1'inci...
28.05.2023 (0)
ENGELLİ VATANDAŞLAR OYUNU KULLANDI
Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yer al...
28.05.2023 (0)
Çavuşoğlu: İkinci Tura Da İyi Hazırlandık
''İkinci tura da iyi hazırlandık. Tabii iki aday iyi çalıştı. Demokratik olgunlu...
28.05.2023 (0)
Sandık Görevlileri Yemin Ederek Göreve Başladı
ANTALYA'da Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması sandık görevlileri oy kullanma iş...
28.05.2023 (0)