Foto Galeri WebTV

26 Mayıs 2023 Cuma  17:42
Antalya'da Eğitime 2 Milyar Liralık Dev Yatırım
VALİ Ersin Yazıcı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yürütülen ve yapımı devam eden 63 projeden oluşan Milli Eğitim yatırımları ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 

QR Kodu
 

VALİ Ersin Yazıcı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yürütülen ve yapımı devam eden 63 projeden oluşan Milli Eğitim yatırımları ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Antalya'nın eğitimde dev yatırımlarla yoluna devam ettiğine değinen Vali Yazıcı, vizyon projelerle Antalya'yı eğitimde de zirveye taşımak istediklerini belirtti.

Antalya'da güçlü eğitim altyapısını daha da güçlendirmek ve çocukların daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almaları noktasında eğitim ile ilgili yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Vali Ersin Yazıcı başkanlığında, YİKOB Yatırım İzleme Müdürlüğü tarafından yürütülen ve yapımı devam eden toplamda 63 projeden oluşan, 'Milli Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı' gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve YİKOB temsilcileri katıldı. Eğitim yatırımlarının ele alındığı toplantıda Vali Yazıcı, Antalya'da proje aşamasında olan, yapımı devam eden, biten eğitim yatırımları ve okulların son durumları hakkında bilgi aldı.

63 PROJE DEVAM EDİYOR

YİKOB tarafından sunum gerçekleştirilen toplantıda, eğitim ile ilgili toplamda 11 ilçede 63 projeden oluşan ve 1 Milyar 808 milyon 893 bin 983 liralık yatırımın devam ettiği belirtildi. Ayrıca toplantıda 63 projelik eğitim yatırımlarının, anaokulundan ilkokula, ortaokuldan liseye, pansiyondan spor salonuna kadar birçok yatırımı kapsadığının altı çizildi.

YATIRIMLAR ANTALYA'DAKİ EĞİTİME GÜÇ KATACAK

63 projenin Antalya'nın eğitimine güç katacağının altını çizen Vali Yazıcı şunları söyledi: "Her zaman dediğim gibi benim için eğitim ve gençlerimiz öncelikli. Burada da ülkemizin geleceği gençlerimizin daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almaları için tüm hızıyla sürdürdüğümüz 63 projenin son durumuyla ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Devam eden eğitim yatırımlarımızla ilgili değerlendirmelerde bulunduk. İnşallah projelerimizi hızlıca tamamlayıp çocuklarımızın kullanımına sunacağız."

Yeni yatırımların eğitimle ilgili Antalya'ya çok büyük katkılar sunacağını aktaran Vali Yazıcı, "Antalya'da son dönemlerde eğitimde çok iyi bir ivme kazandık. Projelerin de tamamlanmasıyla eğitimde gücümüzü katlayarak yolumuza devam edeceğiz. Yaptığımız eğitim yatırımlarıyla Antalya'mızı eğitimde de zirveye taşımaya kararlıyız" diye konuştu.

'GÜNDEMİMİZ HER ZAMAN EĞİTİM OLMALI'

Eğitimin olmazsa olmaz olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Vali Yazıcı, "Gündemimizin her zaman birinci sırasında eğitim olmalı. Eğitimle yatıp kalkan bir Vali olarak sizlerden de bunu rica ediyorum. Eğitim bizim için çok önemli. Eğitim altyapısının iyileştirilmesi, kalitesinin arttırılması gibi konulara her zaman kafa yormalıyız. Bunun yanında gençlerimizin eğitimdeki başarısını yükseltmek için de bir takım çalışmalar yürütmeliyiz. Unutmayalım ki bugünün gençleri yarının Türkiye'si olacak. Bu yüzden çocuklarımızı hem hayata hem de ülkemizin geleceğine iyi bir eğitimle hazırlamalıyız" ifadelerini kullandı.

Eğitim yatırımlarının yöneleceği alanlar ve ihtiyaçların genel olarak değerlendirildiği toplantının sonunda Vali Yazıcı, yeni projelerle eğitim kalitesinin daha da yükseleceğini ifade ederek yapılması planlanan ve yapım aşamasında olan yatırımlar ile ilgili faaliyetlerin hızlandırılması için yetkililere talimat verdi.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

“Hedefimiz Çocuklarımızın Geçmişten Kopmaması”
Serik’te ‘Bağımlı Olma Bağlı Ol’ projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi....
28.05.2023 (0)
İş Yerinde Çıkan Yangın Söndürüldü
Serik ilçesinde iş yerinde çıkan yangın söndürüldü....
28.05.2023 (0)
Oy Zarfını Ağzıyla Sandığa Attı
Serik ilçesinde 31 yıl önce iki kolunu kaybeden Bülent Bodur (44), oyunu oğlunun...
28.05.2023 (0)
Otomobilnin Altında Kalıp Öldü,1 Gün Sonra Bulundu
Serik ilçesinde Hasan Tıbık (59), arızalanan otomobilini tamir etmek isterken, t...
28.05.2023 (0)
Yaralı Kuşlara Şifa Oluyor
ANTALYA'da veteriner hekim Gökçe Coşkun, ilkbahar göç döneminde yorgun düşmüş, y...
28.05.2023 (0)
Para Cezasını, Mahalleli Kampanyayla Topladı
HES mücadelesinde birlikte hareket eden Ahmetler halkı, verilen para cezasını k...
28.05.2023 (0)
118 Yıllık Okulda Eğitim
ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semtindeki 118 yıllık Dumlupınar Ortaokulu'nda 1'inci...
28.05.2023 (0)
ENGELLİ VATANDAŞLAR OYUNU KULLANDI
Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yer al...
28.05.2023 (0)
Çavuşoğlu: İkinci Tura Da İyi Hazırlandık
''İkinci tura da iyi hazırlandık. Tabii iki aday iyi çalıştı. Demokratik olgunlu...
28.05.2023 (0)
Sandık Görevlileri Yemin Ederek Göreve Başladı
ANTALYA'da Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması sandık görevlileri oy kullanma iş...
28.05.2023 (0)