Foto Galeri WebTV

28 Mayıs 2023 Pazar  23:41
‘Türkiye Yüzyılı Başladı'
Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Oldu
 

QR Kodu
 


Cumhurbaşkanı Erdoğan; “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminin galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Bugün kazanan sadece Türkiye'dir. Demokrasimizden, kalkınmamızdan taviz vermeden Türkiye Yüzyılı'nın kapısını açtık.

28 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde aldığı yüzde 52 oyla Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk konuşmasını İstanbul’da yaptı.

"Bugün Kazanan Sadece Türkiye'dir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi; “Bugünkü Seçim, aramızdaki muhabbetin demokrasi ateşinde şekillenmiş halidir. Nasıl demir ateşin içinde şekillenirse, sizin de iradeniz sandıkta kırılmaz gücü haline geldi. Şimdi bakın buradan Türkiye'ye bir hesap yapıyorum. Hesap uzmanıyım diyordu ya. 2018’de CHP’nin vekil sayısı neydi biliyor musunuz? 146. 2023'te CHP'nin vekil sayısı 169 çıkardı. Fakat malum toplamda %1 bile oya sahip olmayan malum partilere 40 tane kiralık vekil verdi. Peki ne oldu? Şimdi 129 vekile düştü CHP. Bu işleri çok iyi bilir. Böylece kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP bunu Bay Bay Bay Kemal'e hesabını soracaktır. Diyoruz ki, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminin galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Ben bir şey daha söylemiştim. ‘Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek’ Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye'dir. Demokrasimizden, kalkınmamızdan taviz vermeden Türkiye Yüzyılı'nın kapısını açtık. Şimdi önümüzde 2024 var. 2024'te Üsküdar'ı da İstanbul'u da yerel seçimlerde kazanmaya hazır mıyız? Durmak yok çok çalışacağız.”

“Milletimizin Her Bir Ferdine Teşekkür Ediyorum

Teşkilatımızın tüm mensuplarını, kadın ve gençlik kollarımızı, gönüllü olarak seçiminin sağlıklı şekilde yürümesini sağlayan herkesi tebrik ediyorum. Kadınlarımızı tebrik ediyorum, gençlerimizi tebrik ediyorum ve AK Parti davasına gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yurt içinde yurt dışında 2. tura göre yüksek oy oranlarıyla sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum. Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tebliğ eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerin güvenine layık olacağız. 21 yıldır layık olduğumuz gibi layık olacağız. Ne dedim; Pazara kadar değil, mezara kadar beraber olacağız. Bu sevda burada bitmez" dedik. Şimdi bak "Bay Bay Kemal" diyorlar. "Biz hep bu kutlu yürüyüş yarım kalmaz" demiştik. "Biz hep Türkiye bize, biz de Türkiye'ye emanet" demiştik. İsterseniz buna 3. bayı ekleyebiliriz. Bay bay bay Kemal.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Çimen: “CHP, Kimsenin Payandası Olmayacaktır”
CHP İlçe Başkanı Çimen; “31 Mart 2024 Pazar günü yerel seçimlerde kesinlikle par...
28.09.2023 (0)
Başkan Üstünmet, Mazbatasını Aldı
Geçtiğimiz hafta yeniden başkanlığa seçilen MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, maz...
13.09.2023 (0)
MHP ‘Üstünmet’le Devam’ Dedi
MHP Serik İlçe Başkanlığı olağan kongresi yapıldı. Tek aday ve tek liste ile gid...
9.09.2023 (0)
Dinç: “Görev Yapmaktan Asla Kaçınmam”
Yusuf Dinç; “Bize düşen her hangi bir görev olursa da, baş üstüne der, görev yap...
8.09.2023 (0)
Başkan Çimen Mazbatasını Aldı
CHP Serik İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde başkanlığa seçilen Şeref Çimen maz...
8.09.2023 (0)
Medine Yapılmışev Güven Tazeledi
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi(MHP) Korkuteli İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresinde...
8.09.2023 (0)
CHP Çimen’e Emanet
CHP Serik İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde Şeref Çimen’in listesi kazandı. CH...
7.09.2023 (0)
MHP Kumluca'da Kaplan Yeniden Seçildi
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kumluca Olağan İlçe Kongresi'nde mevcut Başkan ...
5.09.2023 (0)
CHP'DE KONGRE MUAMMASI
Mahalle delege seçimlerinin ardından CHP'de kongre takvimleri belli olmaya başla...
16.08.2023 (0)
Millet Partisi Türkiye’nin Hizmetinde Bir Partidir
Mustafa Tıbık: “Millet Partisi genelde Cumhuriyet değerlerinin takipçisi, özelde...
14.08.2023 (1)