ULUSLARARARI Basketbol Turnuvası Antalya Friendship Cup sona erdi. U12 kategorisi erkeklerde Rusya'dan Dynamıt BK, kızlarda Ürdün'den Amman Academy birinci olurken, U14 kategorisinde erkeklerde Gürcistan'dan Zaza Pacpulia Academy şampiyon oldu.

Antalya Manavgat'a bağlı Side'de bünyesinde 5 yıldızlı bir otelde üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Basketbol Turnuvası Antalya Friendship Cup, 5 gün sürdü. Türkiye'nin yanı sıra 4 ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı kupa mücadelesinde, U12 kategorisi erkeklerde Rusya'dan Dynamıt BK, kızlarda ise Ürdün'den Amman Academy birinci oldu. U14 kategorisinde ise erkeklerde Gürcistan'dan Zaza Pacpulia Academy şampiyon olurken, ikinciliği Rusya'dan Stremlenie, üçüncülüğü Ürdün'den Amman Academy elde etti.

Uluslararası spor kampları ve turnuvaları düzenleyen İbrahim Esgin, Türkiye'nin spor turizmi açısından dünyanın en çok tercih edilen ülkeleri arasında yer aldığını söyledi. Esgin, “Kulüpler özellikle Antalya'da, spor ve tatili bir araya getiriyor. Biz de onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Turnuvaları canlı yayınlarla dünyaya tanıtıyoruz. Dünyanın sporunu, temmuz ayında Kocaeli ilinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Futbol Turnuvası ile Türkiye'ye taşımaya devam edeceğiz" dedi. DHA