Foto Galeri WebTV

19 Haziran 2019 Çarşamba  17:40
Çevre Dostu Çocuklara Ödül
TÇD geleneksel hale getirilen ve ana teması 'Temiz Çevre' olan ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'resim','fotoğraf','şiir' ve'kompozisyon'dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerildi.
 

QR Kodu
 

TEMİZ Çevre Derneği'nce (TÇD) geleneksel hale getirilen ve ana teması 'Temiz Çevre' olan ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'resim', 'fotoğraf', 'şiir' ve 'kompozisyon' dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sosyal Tesisleri'ndeki ödül töreninin sunumunu Aslı Altan üstlendi. TÇD Başkanı Remziye Kartal Rosenblat törendeki konuşmasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü-TÇD işbirliğinde başlatılan yarışmaya her geçen yıl okul ve öğrenci katılımının arttığına dikkati çekti. Rosenblat, "Amacımız; çocuklarımıza küçük yaşta çevre bilincini aşılamak. Destek veren okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, velilere teşekkür ediyorum" dedi.

Törene katılan öğrenci ve aileleri sonuçlar açıklanırken heyecan dolu anlar yaşadı. İlk resim dalında eserleri dereceye giren öğrencilerinin isimleri anons edildi. Yarışmada il merkezi ve ilçelerdeki özel ve devlet okullarından 32 öğrencinin eserleri birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ödüllerine layık görüldü.

TÇD Başkanı Remziye Rosenblat ile yönetim kurulu üyeleri başarılı öğrencilere madalya, para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler verdi. Remziye Kartal Rosenblat, "Yarışmaya çok sayıda eser gönderildi, derecelendirmekte oldukça zorlandık. Her eser bizi oldukça duygulandırdı, gelecek için ümitlendirdi. Bu yıl ki konumuz 'Doğa Bize Ne Veriyor' oldu. Çocuklarımız duygu, düşünce ve hayallerini kâğıtların üzerine resim, kompozisyon ve şiir olarak yansıttı" dedi.

Ödüllerini alan çocuklar ise gelecek yıl tekrar yarışmaya katılacaklarını söyledi. DHA

 

 

 
 

 

 

 

Zeytinyağı Sıkımı 2 TL
ANTBİRLİK kendi zeytinyağı tesislerinde bu yıl 1 kilo zeytinyağı sıkımı ücreti 2...
18.10.2019 (0)
ATSO Üyelerine Kişisel Verilerin Korunması Eğitimi
ATSO üyelerine yönelik, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Veri Soruml...
18.10.2019 (0)
Vali Karaloğlu'ndan YÖREX'e Tam Destek
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Yönetimi, Vali Münir Karaloğlu'nu bu yıl 23-27 Eki...
18.10.2019 (0)
Büyükşehir Şehit Mezarlarına Sahip Çıkıyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, şehit mezarlarının çevre düzenlemesi ve bakımları...
18.10.2019 (0)
ASAT'ın Abonelik ve Fatura Bilgileri E-Devlette
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT...
18.10.2019 (0)