Foto Galeri WebTV

19 Haziran 2019 Çarşamba  17:40
Çevre Dostu Çocuklara Ödül
TÇD geleneksel hale getirilen ve ana teması 'Temiz Çevre' olan ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'resim','fotoğraf','şiir' ve'kompozisyon'dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerildi.
 

QR Kodu
 

TEMİZ Çevre Derneği'nce (TÇD) geleneksel hale getirilen ve ana teması 'Temiz Çevre' olan ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 'resim', 'fotoğraf', 'şiir' ve 'kompozisyon' dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sosyal Tesisleri'ndeki ödül töreninin sunumunu Aslı Altan üstlendi. TÇD Başkanı Remziye Kartal Rosenblat törendeki konuşmasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü-TÇD işbirliğinde başlatılan yarışmaya her geçen yıl okul ve öğrenci katılımının arttığına dikkati çekti. Rosenblat, "Amacımız; çocuklarımıza küçük yaşta çevre bilincini aşılamak. Destek veren okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, velilere teşekkür ediyorum" dedi.

Törene katılan öğrenci ve aileleri sonuçlar açıklanırken heyecan dolu anlar yaşadı. İlk resim dalında eserleri dereceye giren öğrencilerinin isimleri anons edildi. Yarışmada il merkezi ve ilçelerdeki özel ve devlet okullarından 32 öğrencinin eserleri birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ödüllerine layık görüldü.

TÇD Başkanı Remziye Rosenblat ile yönetim kurulu üyeleri başarılı öğrencilere madalya, para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler verdi. Remziye Kartal Rosenblat, "Yarışmaya çok sayıda eser gönderildi, derecelendirmekte oldukça zorlandık. Her eser bizi oldukça duygulandırdı, gelecek için ümitlendirdi. Bu yıl ki konumuz 'Doğa Bize Ne Veriyor' oldu. Çocuklarımız duygu, düşünce ve hayallerini kâğıtların üzerine resim, kompozisyon ve şiir olarak yansıttı" dedi.

Ödüllerini alan çocuklar ise gelecek yıl tekrar yarışmaya katılacaklarını söyledi. DHA

 

 

 
 

 

 

 

Rodos'a Fotoğraf Çıkarması
ANTALYA Fotoğraf Kulübü (ANFOK) üyesi fotoğrafçılar Yunanistan'ın Rodos Adası'na...
17.07.2019 (0)
Sıcaktan Ölen Köpeğin Sahibine 7 Bin 802 Lira Ceza
ANTALYA'da, evin çatısına zincirle bağlanan ve sıcak hava nedeniyle hayatını kay...
17.07.2019 (0)
Şimşek: ''Hiç Kimse Cesaret Edemeyecek''
Kaymakam Şimşek; ''Emin olun biz bu iradeyi ve direnci gösterdikçe kimse bir dah...
16.07.2019 (0)
Katı Atık Tesisi Hizmete Giriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Serik'te hizmete açacağı Katı Atık Transfer Te...
16.07.2019 (0)
Antalya'da 15 Temmuz Yürüyüşü
ANTALYA'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Antalya Müzesi ö...
16.07.2019 (0)