Foto Galeri WebTV

24 Haziran 2019 Pazartesi  18:10
Yaz Kuran Kursları Açıldı
2019 Yılı Yaz Kuran Kursları açılış programı Süleymanağa Camii bahçesinde yapıldı.
 

QR Kodu
 

2019 Yılı Yaz Kuran Kursları açılış programı Süleymanağa Camii bahçesinde yapıldı.

Açılış programına, Kaymakam Haluk Şimşek, İlçe Müftüsü İbrahim Keser, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mevlüt Özen, daire müdürleri, Kur'an Kursu öğreticileri, imam hatipler çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yaz Kuran Kursu öğrencisinin sunuculuğunda Kuran-ı Kerim ve anlamının okunmasının ardından İlçe Müftüsü İbrahim Keser açılış konuşması yaptı. Müftü Keser konuşmasında şunları söyledi; ''Yaz Kuran Kursları çocuklarımızın ve gençlerimizin dini hayatlarını şekillendirmede önemli bir rolü vardır. 8 hafta devam edecek olan eğitim öğretimde hocalarımıza ve aynı zamanda öğrenci velilerimiz de büyük sorumluluklar düşmektedir. Yaz Kuran Kurslarının amacın öğrencilere Kuranı Kerim ve dini bilgileri sahih kaynaklardan ve Devletimizin görevlendirdiği Camii ve Kuran Kursu görevlilerinden öğrenilmesini sağlamaktır. Yine kurslarımızın amaçları, dine, vatana, millete, devlete ve ailesine hayırlı, ahlaklı milli ve manevi değerlere saygılı nesiller yetiştirmektir.''

Kaymakam Haluk Şimşek te konuşmasında; Yaz Kuran Kursları programının Kuran-i Kerimi öğrenmek için bir fırsat olduğunu çocukların ve gençlerin Kuran-i Kerimi okumasını öğrenmelerinin önemin değindi. Şimşek, kurslara katılımın fazla olmasında dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek emeği geçen İlçe Müftüsü İbrahim Keser başta olmak üzere din görevlilerine, Kuran Kursu hocalarına teşekkür etti.

Daha sonra yaz spor okulları hakkında Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mevlüt Özen bilgi verdi. 4-6 yaş öğrencilerinin okuduğu kısa hadisler ve akabinde yaptıkları  duayla program sona erdi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Din eğitimi ciddi bir iştir. Bir kaç kişi haricinde bu iş Serik'te savsaklanmaktadır.
AA - 26.06.2019 17:10:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Zeytinyağı Sıkımı 2 TL
ANTBİRLİK kendi zeytinyağı tesislerinde bu yıl 1 kilo zeytinyağı sıkımı ücreti 2...
18.10.2019 (0)
ATSO Üyelerine Kişisel Verilerin Korunması Eğitimi
ATSO üyelerine yönelik, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Veri Soruml...
18.10.2019 (0)
Vali Karaloğlu'ndan YÖREX'e Tam Destek
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Yönetimi, Vali Münir Karaloğlu'nu bu yıl 23-27 Eki...
18.10.2019 (0)
Büyükşehir Şehit Mezarlarına Sahip Çıkıyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, şehit mezarlarının çevre düzenlemesi ve bakımları...
18.10.2019 (0)
ASAT'ın Abonelik ve Fatura Bilgileri E-Devlette
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT...
18.10.2019 (0)