Foto Galeri WebTV

19 Aralık 2018 Çarşamba  18:11
CHP'nin Adayı Muhittin Böcek Oldu
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.
 

QR Kodu
 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK sonrası toplanan Parti Meclisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Muhittin Böcek'i belirledi. CHP, Büyükşehir Belediyesi dışında Antalya'da 6 ilçede daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Muratpaşa'da mevcut başkan Ümit Uysal, Konyaaltı'nda eski il başkanı Semih Esen, İbradı'da mevcut başkan Serkan Küçükkuru, Döşemealtı'nda mevcut başkan Turgay Genç,  Aksu'da İsa Yıldırım ve Finike'de Mustafa Geyikçi belediye başkan adayı olarak açıklandı.

CHP'nin 31 Mart seçimleri için dördüncü grup adaylarını belirlediği Parti Meclisi sonrası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı açıklanan Muhittin Böcek, Salı günü saat 19.30'da Ankara'dan Antalya'ya geldi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, havalimanında partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Böcek, havalimanında CIP çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla tokalaşıp teşekkür etti. Böcek, yağmurlu havada CIP otoparkında kurulan sahneden partililere seslendi.

Portakal topladığı, sokaklarında gezdiği, hayatının geçtiği Antalya'da büyükşehir belediye başkan adayı olmanın gururunu yaşadığı belirten Böcek, "Bana bu onuru, gururu yaşatan başta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, Parti Meclisi'ne, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çok teşekkür ediyorum. Antalya'da ittifakın adayı olarak hep beraber kazanacağız. 25 yıllık siyasi hayatımdaki deneyimimle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak 31 Mart'a kadar hep birlikte yorulacağız. Hep birlikte güneşli güzel günler göreceğiz" dedi.

Gençlerle, kadınlarla, Antalyalılarla 31 Mart'a kadar hep birlikte çalışacaklarını vurgulayan Böcek, "Oturmak yok, hep birlikte çalışacağız. Çünkü güzel Antalya'm bu görevi oturmak için değil 25 yıllık deneyimleri daha da güzelleştirmek için verdi. Biz daha iyisini, daha güzelini yapacağız. Bugüne kadar Antalya için çalışanlara da teşekkür edeceğiz. Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'nın her noktasına hep birlikte koşacağız, çalışacağız" diye konuştu.

ANAP'ta 25 yıl önce başladığı siyasi hayatındaki yakın arkadaşlarının da şu an yanında olduğunu dile getiren Böcek, şunları söyledi: "O zaman beni aday gösteren ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a, hemşerimiz olarak CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, Parti Meclisine çok teşekkür ediyorum. Biz Antalya için varız, biz daha iyisini yaparız, en iyisini yaparız. Gazipaşa'dan Kaş'a tüm hemşerilerimize siyaset ayrımı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağım. Siyasi parti hayatımda kimseyle kavga etmeden buralara geldik. Bundan sonra güzel Antalya'm hizmetin en iyisine layık diyeceğiz. Bütün aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 25 yıllık siyasi hayatım boyunca kimseyle kavga etmedim ve etmeyeceğim. Barış içerisinde huzur içerisinde güneşli günler göreceğiz." Kendisine destek verenlere teşekkür eden Böcek, konuşmasının ardından partililere karanfil dağıttı.

İlk Ziyaret Anne ve Babasının Mezarına

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, seçim çalışmaları öncesinde, anne ve babasının mezarını ziyaret etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adaylık açıklamasının ertesi gününde, anne ve babasının mezarını ziyaret etti. Antalya Uncalı Mezarlığı'nda mezarı bulunan annesi Ayşe Ana Karakuş Böcek'in mezarını ziyaret ederek güne başlayan Böcek, ardından Çağlarca Mahallesi'ndeki mezarlıktaki babası Mustafa Böcek'in kabrini ziyaret etti. Anne ve babasının mezarlarına çiçek bırakan Böcek, oğlu Gökhan ve ağabeyi Şadi Böcek'le mezarların başında dua etti.

Muhittin Böcek, kendisini bugünlere getiren anne ve babasını saygıyla andığını kaydetti. Adaylığının açıklanmasının ardından ilk gününü, her şeyini borçlu olduğu anne ve babasını ziyaret ederek başlamak istediğini belirten Böcek, "Ailem beni hayırlı bir evlat olmam için yetiştirdi. 25 yıldır siyasetle kendimi Antalya'ya adadım. 25 yıllık birikimimi büyük bir aşk ve gayretle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kullanmak istiyorum. Beni yetiştiren anne ve babam nur içinde yatsın" dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 
 

 

 

 

Kozan: ''Demokrasi İşliyor''
Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi s...
09.05.2019 (0)
Ak Parti İlçe Danışma Toplantısında Yapıldı
Ak Parti Serik İlçe Başkanlığının, yerel seçimlerden sonraki ilk İlçe Danışma To...
02.05.2019 (0)
MHP'den Seçim Değerlendirmesi
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanlığı teşkilatı, 31 Mart Mahall...
29.04.2019 (0)
Bahçeli: 'NAMERDE EYVALLAH ETMEYECEĞİZ'
MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından süreci değerlendirmek...
22.04.2019 (0)
MHP, Antalya'da Kampa Giriyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hafta sonu Antalya'da düzenlenecek İl Başkanla...
18.04.2019 (0)