Çevreye duyarlılık projesi yapan Akçaalan İlkokulu Öğrencileri Belediye Başkanı Kumbul’u ziyaret ettiler.

Serik Belediye Başkanı Op. Dr. Kadir Kumbul, Sıfır Atık Mutfağımda (Zero Waste In My Kitchen) projesi kapsamında Akçaalan İlkokulu 2-D sınıfı öğrencileri, öğretmeni Figen Güneri ve Akçaalan İlkokulu Müdür Yardımcısı Yeşim Karakoyun'u ağırladı. Öğrenciler, biriktirdikleri atık yağları belediyedeki toplama merkezine teslim ederek geri dönüşüme katkıda bulundular.

Ziyaret sırasında öğrenciler, geri dönüşüm ve sıfır atıkla ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi ve belediyeden daha fazla geri dönüşüm olanakları talep ettiler. Başkan Kumbul, öğrencilere geri dönüşümün önemini vurgulayarak, çevreye duyarlı davranmanın herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti.

Bilim Fuarı Yapıldı Bilim Fuarı Yapıldı

Öğretmen Figen Güneri, şu bilgileri verdi; “Sıfır Atık Mutfağımda eTwinning projesini Kuzey Makedonya, Azerbaycan ve Türkiye'den 12 okul olarak yürütüyoruz. Geri dönüşüm ve sıfır atık konularındaki çalışmalarımızı yaygınlaştırmak ve taleplerimizi dile getirmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Çevremizi korumak ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Haber: Osman Türkçe

Akçaalan (3)-1Akçaalan (1)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN