Akçaalan İlkokulu, ‘Üç Dil İki Kültür’ projesiyle öğrencilerine kültür ve sanatın zenginleştirici dünyasını sunuyor.

Serik Akçaalan İlkokulu'nda uygulanan ‘Üç Dil İki Kültür’ projesi , öğrencilerin empati kurma yeteneklerini geliştirmeyi, geçmiş ve şimdiyle bağ kurabilmelerini amaçlıyor.

Proje kapsamında öğrenciler, farklı kültürlerin ve sanat dallarının içinde yer alarak hafıza kaybını önlemeye yardımcı olacak aktivitelerle tanışıyor. Sanatın zenginleştirici, teşvik edici, iyileştirici ve sosyalleştirici gücünden yararlanarak, öğrenciler hem kişisel hem de sosyal gelişimlerini destekliyorlar. Bu sayede, kültürel mirasımızın önemini kavrayarak geleceğe iz bırakma hedefiyle hareket ediyorlar.

Dünya Çevre Günü'nü Kutladılar Dünya Çevre Günü'nü Kutladılar

Uluslararası Destek

Proje sadece Türkiye ile sınırlı kalmayarak, uluslararası bir boyut kazanıyor. Türkiye'den sekiz okulun yanı sıra, İspanya'dan iki ve Polonya'dan bir okul da projeye destek veriyor. Bu uluslararası işbirliği sayesinde öğrenciler, farklı kültürleri daha yakından tanıma ve küresel bir perspektif kazanma fırsatı buluyorlar.

Geçmişten Geleceğe Bir Köprü

"Üç Dil İki Kültür" projesiyle öğrenciler, geçmişe ve bugüne farklı açılardan bakmayı öğrenerek, geleceğe iz bırakmayı hedefliyor. Bu proje, sanatın ve kültürel mirasın gücünü kullanarak, öğrencilerin hem akademik hem de duygusal gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Haber: Osman Türkçe

Akçalan (1)Akçalan (3)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN