Prof. Dr. Ramazan Çalık; “Şimdi Ramazan Hoca'nızı seçmeye hazır mısınız? Birilerine ders vermeye hazır mısınız? O zaman bu iş bitmiştir.”

Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın seçim ofisinin açılışı yapıldı. Kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı programa, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla, Yeniden Refah Partisi Antalya İl Başkanı Atınç Korkmaz, Yeniden Refah Partisi Serik İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ramazan Çalık, partililer, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Programın açılış konuşmasını Yeniden Refah Partisi Serik İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Yeniden Refah Partisi Antalya İl Başkanı Atınç Korkmaz konuşmasında; “Birazdan hocamızı projeleriyle birlikte keyifle hep beraber dinleyeceğiz inşallah. Ama ben hocamızdan bir söz istiyorum. Ben de bir Seriklinin evladı olarak, güreş camiasından bir fert olarak Türkiye'nin neresine gidersek gidelim Serik pehlivanlar diyarı diye anılır. Ama bizim bir kemerimiz yok. Çeşitli dönemlerde birer defa altın kemer Serik ilçemize gelmiştir. Ama bu dönemde Ramazan Çalık hocamızdan, belediye başkanımızdan bir söz istiyorum. İnşallah üç defa üst üste altın kemeri, Antalya'ya, ilçemize getirip Serik’i artık altın kemerli Serik ilçesi olarak tanıtmak istiyorum.”  Dedi.

D S C 0007

Aşıla, “Atatürk'ten Sonra İlk Denk Bütçeyi Yapan Hükümet, 54. Erbakan Hükümetidir”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla ise konuşmasında şunları söyledi; “Çok önemli bir süreçte seçimlere gidiyoruz. Ülkemizde ekonomik problemler var. Erbakan hocam merhum şöyle derdi. Eğer bu problemlerin ne için olduğunu bilmek istiyorsanız Siyonizm mikrobunu mutlaka tanımanız lazım. Kim bunlar? Bizden olmayan herkes bizim kölemiz diyen Siyonistler.”

Milli Görüş partilerinin ve merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın siyasi yaşamından kesitler ve başarılarını anlatan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla sözlerini 54. Erbakan hükümetini anlatarak şöyle sürdürdü; “Cenabı Allah bir kez daha iktidar olmayı nasip etti. Ekonomide devrim yaptık elhamdülillah. Niçin devrim diyoruz? Çünkü Atatürk'ten sonra ilk denk bütçeyi yapan hükümet, 54. Erbakan hükümetidir de onun için. Denk bütçe yaptık, ‘havuz sistemini’ kurduk, havuz dolu taşmaya başladı, biz parayı sahibine geri verdik. Kimdi sahibi? Emekli, memur, köylü, üretici, çiftçi, Bağ Kurulu herkese yüzde 50’lerden başlayıp yüzde 300’lere, 500’lere zamları hayata geçirdik, herkesin yüzü güldü. Devlete borç para verenlerin ise suratları asıldı.”

“Bütün İnsanlığı Kurtaracağız”

“Milli Görüş ne zaman iktidara geldiyse hem genelde hem genelde hep hayırlı hizmetler yapmıştır.” Diyen Aşıla bugünkü iktidarı kastederek; “Keşke onlar da ben bütçe yapsaydı havuz sistemi yapsaydı da bugünkü niye emekli 10 Bin liraya tahammül ediyor diye konuşmasaydım. Keşke asgari ücret iyi bir yoksulluk sınırının altında diye feryat etmeseydik. Arkadaşlar ancak ikinci 40 yılda bundan 5 sene önce yeni bir parti rahat kuruldu: Yeniden Refah Partisi. Elhamdülillah geçmişte ne yaptıysak hem belediyelerde hem genelde yeniden hayata geçireceğiz ve bütün insanlığı kurtaracağız Allah'ın izniyle.” Dedi.

D S C 0053-1

Çalık, “Rantçılar Serik’imizin Gelirlerine Göz Dikmesinler”

Son olarak ise kürsüye Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ramazan Çalık davet edildi. Çalık konuşmasında şunları söyledi; “Serik’in imkanları hepimize yeter. Bizim Ankara’dan paraya ihtiyacımız yok. Yeterki rantçılar Serik’imizin gelirlerine göz dikmesinler. Yeter ki paraları düzgün harcayalım. Yeter ki hep birlikte çok çalışalım. Hem kazanalım hem harcayalım.”

“Serik Halkına Evler Yapıp Teslim Etmek İstiyoruz.”

“Bu dönem yapmak istediğimiz 2 önemli projeden bahsedeceğim size. Biliyorsunuz son günlerde ekonomik kriz insanların alım gücünü çok düşürdü. Bunun üzerine arkadaşlarımızla oturduk, tartıştık. Ne gibi projeler yapabiliriz? Vatandaşlarımızın ev ihtiyacı var. Dedik ki Serik halkına belediye evleri yapalım. Ev alsın Serikli dedik. En kolay şartlarda hatta piyasada yüzde 40 ucuz olacak evler hazırlayalım, evler yaptıralım dedik. Yaklaşık 3 bin konut yapmak istiyoruz. 60, 75 ve 95 metrekare büyüklüğünde olacak evler. Bunları ihtiyaç sahibi olan insanlarımıza vermek istiyoruz. Bunun için de özel komisyon kurup o komisyonla birlikte hareket etmek istiyoruz. Nasıl ucuza mal edeceğiz? Biliyorsunuz Serik'te biz 69 adada imar uygulaması yaptık dedik. Oralarda Serik Belediyesi'ne ait ciddi arsalarımız var. Onlar üzerinde Serik halkına evler yapıp teslim etmek istiyoruz. Hiç yormadan hiç üzmeden her türlü vatandaşımıza ev alma, ev sahibi olma imkanı sunmak istiyoruz. Bunun için hazırız.”

“Serik Kartı”

“Şimdi 2. Büyük sosyal projemiz. Malumunuz aldığınız emekli maaşıyla aldığınız aylıkla kazandığınız parayla evi geçindirmek çok zor. Tarımda çalışan, köyde oturan çiftçilerimiz için de zor. Bunun için bir Serik Kartı oluşturalım. Serik Kartı'nda ihtiyaç sahibi insanlarımıza, emeklilerimize, çiftçilerimize, memurlarımıza veya diğer yoksullarımızı, ihtiyaç sahibi insanlarımıza ayda düzenli olarak 2-3 bin liralık kart hediye edelim dedik. Bununla insanlarımız rahat yaşasın dedik.”

“Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır”

“Projelerimiz çok fazla biliyorsunuz. Geçen dönemde de yaptık. Evlenmek isteyip gelenlere her türlü desteği geçen dönemde verdik. Öksüzümüze, yetimimize geçen dönem de destek verdik. Bunların hiçbirisi sözde kalacak şeyler değil. Biz geçen dönem de bunları yaptık. Ramazan Hoca çıkıp karşınızda rahat konuşuyorsa nedir? Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedik.”

D S C 0050

“Duysunlar Birileri. Yakınımızdalar Nasıl Olsa. Birileri Baskı Yapmaktan Vazgeçsin.”

“Şimdi Ramazan Hoca'nızı seçmeye hazır mısınız? Birilerine ders vermeye hazır mısınız? O zaman bu iş bitmiştir. Ama şunu söyleyeyim 31 Mart gecesine kadar hep birlikte çalışacağız. Hep birlikte sahada olacağız. Hep birlikte Ramazan Hocanızı sahiplenmeye söz veriyor musunuz? Ha maşallah. Bu iş bitmiştir Allah'ın izniyle. Duysunlar birileri. Yakınımızdalar nasıl olsa. Birileri baskı yapmaktan vazgeçsin. Birileri önce insanların gönlüne girsin. Baskıyla bu işi olmaz, sevgisiz bu iş olmaz. Önce sevgi, saygı ondan sonra vatandaşlarımız size sahip çıkar, bunu kaybettiler. Vekilimiz açıkladı. Maalesef bazı değerlerimizi kaybettiler.”

“Birileri Baskı Yaparsa Hiçbir Zaman Eğilmeyiz”

“Ben biliyorsunuz hocayım; siyaset için yalan söylememeye söz verdim. Yalan söylememeye söz verdim, doğru neyse onu yapacağız. Önce Allah'tan korkarız. Birilerinden korkmayız. Biz vatandaşımızın önünde eğiliriz. Ama birilerinin önünde eğilmeyiz. Biz sizin önünüze eğiliriz, saygı duyarız ama birileri baskı yaparsa hiçbir zaman eğilmeyiz. Bu meydanda biz varız. Serik’te biz varız, var olmaya da hep birlikte Allah'ın izniyle devam edeceğiz. Sizlere inanıyoruz, sizlere güveniyoruz. Her zaman doğru ve hakkın yanında olacaksınız. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız Ramazan Hoca sizlere güvenerek yola çıktı. Ramazan Hoca halkımıza güvenerek yola çıktı, birilerinin projesi olarak çıkmadı, halkın sesi olarak yola çıktı. Halkın sesi olacağız. Hep birlikte, sizin sesinizi Ankara'ya duyuracağız. Sizin sesinizi Anadolu'ya duyuracağız. Serik'te Yeniden Refah Partisi Ramazan Hoca önderliğinde seçimi kazandırtmaya Var mısınız? Hep birlikte başaracağız.”

Programda Yeniden Refah Partisi Serik Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın meclis üyeleri de tek tek tanıtıldı ve arkasından açılış kurdelesi kesildi.

Haber: Osman Türkçe

D S C 0076D S C 0068D S C 0044D S C 00392-301-53

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN