AK Parti kurucularıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü, Bizim her zaman en önemli gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz oldu. Antalya’mızın geleceği için de hep birlikte yürüyoruz” dedi.

Eskiler' Yeniden Siyaset Sahnesinde Eskiler' Yeniden Siyaset Sahnesinde

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü, AK Parti kurucularıyla bir araya geldi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki buluşmaya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ve partinin il kurucuları katıldı. Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü, “Bugün burada bizleri onurlandıran ağabeylerimiz 2001 yılında AK hareketi birlikte beraberce yollara çıkardığımız kadroydu. Bu kadromuzla biz zaman zaman bir araya gelerek siyaseti, Antalya’yı, ülkemizin yarınlarını ve partimizin gelecek hedeflerini konuşuyoruz. “ dedi.

 

Tütüncü, “Yolculuğun Başlangıcındayız”

Bugün farklı bir heyecanla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tütüncü şunları söyeledi; “Çok önemli bir seçim arefesindeyiz. Yolculuğun başlangıcındayız. 31 Mart 2024 seçimleri Antalya’mıza, ülkemize hayırlar getirsin. Şehirlerin kalkınmasına, gelişmesine, modern hizmetlerle ve gerçek belediyecilikle tekrar buluşmasına vesile olsun. Bu süreçte en önemli gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz. Her seçim döneminde birliğimiz ve beraberliğimiz her zaman itici bir güç oldu. Ve her seçim döneminde sizlerin inanılmaz katkılarını gördük. Bu seçimlerde farklı bir heyecanla, sayın bakanımızın takım kaptanlığında çok daha güzel neticeyi elde etmeyi rabbim bizlere nasip etsin.”

 

“Bize Güvenenleri Hiç Mahcup Etmedik”

“2001 yılınde gençlik kollarıyla başlayan AK Parti yolculuğunda kime ne söz verdiysem verdiğim sözleri yerine getirmek bana nasip oldu.” diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “Hiçbir sözümüz yere düşmedi. Bize güvenenleri hiç mahcup etmedik. Antalya Büyükşehir Belediyesini kazandığımız gün o  koltukta hep beraber oturmanın, tek tek her birinizin oturduğunu hissetmenin, o koltukta Antalyalıların oturduğunu hissetmenin mutluluğu bize yetecek.”  Dedi.

 

Bakan Ersoy, “Aynı Heyecanla Yola Devam “

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, 23 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın büyük bir inanç ve kararlılıkla başlattığı hareketin  bugün aynı heyecanla devam ettiğini söyledi. Bakan Ersoy, “Yıllar önceki o hareketin kurucu üyeleri sizlerdiniz. O hareketi başlatan sizlerdiniz. Birlik, beraberlik ve o inançla hareket ettiğinizde sonuçta olumlu oluyor. Burada en önemli olan sizlerin bizlere vereceğe liderliktir.” dedi. 

 

 “Antalya’nın Çok Büyük Sorunları Var.”

Antalya’nın kaybedilmiş bir 5 yılının olduğunu vurgulayarak sözlerini sürdüren Bakan Ersoy, “Antalya’nın çok büyük sorunları var. Çok büyük ihtiyaçları var. Antalya’nın bir evladı olarak ben, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hakan Tütüncü, sizler, hükümetimiz, yerel yönetimlerimiz, vatandaşlarımız el ele vererek bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Ben Hakan başkandaki o tevazü ile bu işi başaracağımızı düşünüyorum. Sadece çalışacağız, üreteceğiz, takdiri de vatandaşlarımıza bırakacağız. “

Haber Merkezi

 

 

 

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN