19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya DOB sanatçıları tarafından gerçekleştirilen 'Müze Konseri' ile coşkuyla kutlandı. Antalya Müzesi bahçesindeki konserde izleyenler şarkılara eşlik ederek bayramı kutladı.

Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin 19 Mayıs Pazar günü saat 20.00'de gerçekleştirdiği 'Müze Konseri' ile kutlandı. İzleyenlerin marşlara eşlik ettiği konserde bayram coşkulu bir kutlamaya dönüştü.

Toplu Ulaşımdaki Engelleri Kaldırma Çalışması Toplu Ulaşımdaki Engelleri Kaldırma Çalışması

Antalya'nın tarih ve sanat dolu atmosferinde gerçekleşen konserde Serap Demirhan (Soprano), Işılay Meriç Karataş (Soprano), Betül Uzunoğlu Oruç (Soprano), Arzu Yaman (Soprano), Bilge Yılmaz (Soprano), Seçil Fenercioğlu (Mezzo Soprano), Tuğçe Oğuzülgen (Mezzo Soprano), Erdi Can Aybaş (Tenor), Dağhan Ergün (Tenor) ve Mehmet Ali Tutar (Bariton) solist sanatçı olarak görev aldı. Konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi koro sanatçılarının şefliğini Mahir Seyrek üstlenirken, sanatçılara Piyanist Yücel Yalçın eşlik etti.

Konserde; Giuseppe Verdi'nin 'Nabucco ve La Traviata', Emmerich Kalman'ın 'Şen Dul ve Çardaş Prensesi', Jacques Offenbach'ın 'Barcarolle', Georges Bizet'in 'Carmen', Felix Körling'in 'Gençlik Marşı', Musa Süreyya'nın 'Vatan Marşı' ve Muammer Sun'un '19 Mayıs Marşı ve İzmir Marşı' piyano eşliğinde seslendirildi. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN