ANTALYA'da yerleşik yabancıların da yer aldığı 'Yeniden Sanat Müzik Topluluğu', müzikseverleri türkülerin 9 farklı dilde yorumlandığı konserde buluşturdu.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen konserde 'Tek Telden Çok Dile, Yörelerden Ezgilere' adlı sloganla yola çıkan 'Yeniden Sanat Müzik Topluluğu' sahne aldı. Şef Serdar Baysal'ın kurduğu koronun 'Kış Konseri'ne Antalyalı müzikseverler, yerleşik yabancılar yoğun ilgi gösterdi.

Bakan Yumaklı: Buğday ve Arpa Üretimiyle İlgili Yağışlar Noktasında Kritik Bir Eşikteyiz Bakan Yumaklı: Buğday ve Arpa Üretimiyle İlgili Yağışlar Noktasında Kritik Bir Eşikteyiz

Sunumunu Hürriyet Önder Özerkan'ın üstlendiği konserde Anadolu'nun bağrından çıkmış ve zihinlerde yer etmiş türküler Türkçe, Kürtçe, Arapça, Ermenice, Arnavutça, Zazaca, Azerice, Çerkezce, Farsça dillerinde seslendirildi.

Antalya'da ilk kez gerçekleşen ve 9 dilde yorumlanan türküler konserinde keyifli dakikalar yaşayan izleyici, koro şefini, koro üyelerini ayakta alkışladı.

Koro şefi Serdar Baysal, "Yeniden Sanat Müzik Topluluğu'nu kurmaktaki amacımız ülkemizde konuşulan ancak unutulmaya yüz tutan dilleri türkülerimizde yaşatmak" dedi. Baysal, bir ilk olan konsere gösterilen yoğun ilgiden dolayı da izleyiciye teşekkür etti. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN