Bahçeşehir’de Toplumsal Farkındalık Etkinliği Bahçeşehir’de Toplumsal Farkındalık Etkinliği

Adalet ve Kalkınma Partisi Serik ilçe Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi.

Parti binasında gerçekleştirilen bayramlaşma programına AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, AK Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker, MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Veli Vural, Kadın Kolları Başkanı Esmahan Can, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Yeken, eski ilçe başkanları, meclis üyeleri, partililer katıldı.

AK Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bayramlar insanların birlik beraberlik içerisinde mutluluğunu paylaştığı, samimiyetini paylaştığı özel ve güzel günler. Biz de Serik İlçe Başkanlığı olarak Ramazan Bayramı'nda siz kıymetli hemşerilerimizle, partililerimizle, bayramlaşma programı gerçekleştirmek istedik. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.

Kısa bir süre önce biz 31 Mart yerel seçimlerini atlattık. Türkiye genelinde ve ilçemizde ortaya çıkan tabloda seçmenimiz bir mesaj verdi. Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği üzere biz bu mesajı aldık, kabul ettik. Başımızın üstünde yeri var. Bize vatandaş dedi ki 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ben ülkeyi yönetme görevini size veriyorum. Fakat 31 Mart'ta tabiri caizse ben size küçük bir ders vermek istiyorum dedi. Biz de bu dersi muhalefet görevi olarak kabul ettik. Biz bundan sonraki süreçte hem il teşkilatımız, diğer ilçelerimiz ve kendi ilçemiz Serik'te de Ana Muhalefet görevini, muhalefetlik görevini sıkı sıkıya yapacağız, takip edeceğiz. Mevcut belediye başkanlarının, seçilmiş olanlarının hizmetlerinin takipçisi olacağız. Yapılmayanları, yapılması noktasında veya Serik için ne yapılması gerekiyorsa biz de bu noktada hem takipçisi hem de destekçisi olacağız.

Bundan sonraki süreçte biz teşkilat olarak, partililer olarak birbirimize daha sıkı sarılma zamanı, hatalarımızdan, ders alma zamanı bu siyaset şöyle uzun soluklu geçmişte bunun örneklerini biz yaşadık. Daha önce vatandaşımız bize tek başına iktidar görevini vermedi Ne yaptık? Biz de takip eden dört ay sonra seçimlerde tekrar seçim yapıldı. Biz yüzde 43.5 – 44 oy oranıyla tekrar seçildik. Vatandaş dedi ki ben dedi bu ülkeyi yönetme görevinin tekrar sana veriyorum dedi. Yani çok kısa bir süre sonra ben inanıyorum ki bundan bir ay sonra seçim olsa biz de vatandaş tekrar ya buyurun diyecektir. Ama biz az önce de söylediğim gibi vatandaşımızın sandıktan verdiği mesaj net. Biz inşallah artık bundan sonraki süreçte önümüze daha iyi bakarak hatalarımızı ortaya çıkararak, ders alarak inşallah teşkilatlarımızla birlikte daha iyi bir çalışma ortamı sağlayacağız.”

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Veli Vural, “Malum bir seçim süreci geçirdik. Tabii ister istemez biraz insanın canı sıkılır mı? Sıkılır. Siyaset uzun soluklu. Dün de sizlerin yanındaydık. Bugünde yanındayız. Emin olun yarın da yanınızda olacağız. Buradaki en güzel şey çoğunuzu tanıyorduk ama hepinizi tanımak oldu. Gerçekten canı gönülden, yürekten, özveriyle çalıştınız. Yani burada kimsede suç arayamayız. Elimizden geleni yaptık. Vicdanen rahatsız. Tabii ötesi kısmet. Herkes her şeyin farkında. Büyüklerimiz de bunları gerekli önlemlerini en kısa sürede alacaklardır. Siyaset biliyorsunuz uzun soluklu ve bir takım dalgalanmalara maruz kalabilecek bir şey. Büyüklerimiz bu konuda çok tecrübeli. Cumhurbaşkanımız çok tecrübeli. Eminim en kısa sürede bu telafi edilecektir. Rabbim hakkımızda hayırlısını eylesin.” Dedi.

Konuşmaların ardından Ak Parti İlçe başkanı Söker ve MHP Serik İlçe Başkanı Üstünmet, katılımcıların Ramazan Bayramını kutladı.

Haber: Osman Türkçe

122-437-2

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN