ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), klasik müzik severleri bu kez flüt konserinde buluşturdu. Konuk sanatçı Julıette Hurel, izleyenleri flütünden yayılan namelerle hayran bıraktı.

İstinat Duvarına Çarpıp Alev Alan Otomobildeki Polonyalı 2 Turist Öldü İstinat Duvarına Çarpıp Alev Alan Otomobildeki Polonyalı 2 Turist Öldü

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde Paris Konservatuarı'nda oy birliğiyle flüt ve oda müziği birincilik ödüllerine layık görülen dünyaca ünlü flüt sanatçısı Julıette Hurel solist sanatçı olarak sahnedeki yerini aldı. Hurel, flütüyle dünyaca ünlü besteciler Maurice Ravel'in 'Pavan' adlı eseri ile Carl Nielsen'in flüt konçertosunu seslendirdi. Hurel'in flütüne şef Benoit Fromanger'in yönettiği orkestra da eşlik etti.

Fransız sanatçı Julıette Hurel, flütüyle Antalyalı müzikseverlere keyifli, neşeli dakikalar yaşattı. Hurel, sahneden alkış yağmuru altında ve çiçekle teşekkür edilerek ayrıldı.

Konserin ikinci bölümünde ise şef Benoit Fromanger'in yönettiği orkestra, besteci Maurice Ravel'in 'Couperin'in Mezarında' adlı eserini yorumladı. (DHA)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN