'TİYATRO doğduğu topraklarda yeniden canlanıyor' temasıyla bu yıl 14'üncü kez düzenlenen Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali, törenle kapılarını sanatseverlere açtı.

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) ev sahipliğinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Devlet Tiyatroları Antalya 14. Uluslararası Tiyatro Festivali", İspanya Orthemis Orkestrası'nın "Concerto a Tempo d'Umore" adlı gösterisiyle perdelerini açtı. Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış törenine Vali Hulusi Şahin, eşi Ebru Şahin, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ve birçok sanatsever katıldı.

14 YILDIR ANTALYA’YA ÇOK YAKIŞIYOR

Büyükşehir'den Üç Noktada Ücretsiz Kurban Kesimi Büyükşehir'den Üç Noktada Ücretsiz Kurban Kesimi

Antalya'nın çok önemli bir kültür, sanat ve spor şehri olduğuna dikkat çeken Vali Şahin, "Biz şu anda Antalya'da Filenin Sultanları'nı ağırlıyoruz. Antalya'da birçok branşta Dünya ve Avrupa şampiyonaları düzenleniyor, sayısız festivale ve fuara ev sahipliği yapıyor. Burası bir dünya şehri. Böylesine güzel ve anlamlı bir festival de gerçekten 14 yıldır Antalya'ya çok yakışıyor. Sizler bu salonları doldurduğunuz müddetçe daha nice güzel etkinlikleri Antalya'ya getirmeye devam edeceğiz. Hepinize iyi seyirler diliyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sanatseverler, dünyaca ünlü İspanya Orthemis Orkestrası'nın "Concerto a Tempo d'Umore" adlı eserini büyük beğeniyle izledi. 17- 27 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak festivalde, yerli ve yabancı tiyatro gruplarının oyunları ile çeşitli tiyatro atölyeleri yer alacak. (DHA)

Antalya Uluslararası (5)Antalya Uluslararası (3)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN