Krallar Gibi Karşılandılar... Krallar Gibi Karşılandılar...

AK Parti, kadınlar için 20. Dönemde Siyaset Akademisi düzenledi. 29 büyükşehirde yapılan Siyaset Akademisi Kadın Eğitim programına 6 bin 280 kadın katılırken, Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı'nda 154 kadına sertifikaları verildi.

Ak Parti Kadın Kolları'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada; "Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Kadınlar siyasetin nesnesi değil, öznesidir' sözü, Türk siyasetinde ve özellikle Ak Parti çatısı altında kadınların ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan bir anlayışın yansımasıdır. Ak Parti olarak kadınlara siyasetin temel kavramlarını öğretmek ve siyasi süreçlere katılma konusunda cesaretlendirmek amacıyla 20. Dönemde Siyaset Akademisi'ni sadece kadınlar için düzenledik. 29 büyükşehirde düzenlediğimiz Siyaset Akademisi Kadın Eğitim programımıza 6 bin 280 kadın katılmıştır. Bugün de Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı'nda 154 kadına Siyaset Akademisi Kadın Eğitim Programı neticesinde sertifikaları verildi."

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ise "Kadınların siyasette daha fazla temsil edilmeleri, demokratik süreçlerin güçlenmesine ve toplumsal çeşitliliğin artmasına katkı sağlayacaktır. 5,5 milyon kadın üyeye sahip olan partimiz kadın kolları teşkilatları kadınların, ülkemizin kalkınma hedeflerine ulaşmasında etkin bir şekilde rol almasını sağlamak için durmadan çalışmaktadır" dedi. (DHA)

A N T A L Y A L I 154 K A D I N A S E R T I F I K A 170394A N T A L Y A L I 154 K A D I N A S E R T I F I K A 170393A N T A L Y A L I 154 K A D I N A S E R T I F I K A 170392

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN