ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri, basınç yetersizlikleri ve patlaklar gibi sorunların yaşandığı Manavgat'ın Karaöz Mahallesi'nde eskiyen şebeke borularını yeniliyor.

CHP Bayramlaştı CHP Bayramlaştı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, içme suyu şebekelerinde kayıp ve kaçakları azaltmak ve bu sayede su kaynaklarından daha verimli yararlanılması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat'ın Karaöz Mahallesi'nde içme suyu şebeke borularındaki patlaklar nedeniyle sık sık arıza yaşanan hatlarda yenileme çalışması yapıyor. Karaöz Mahallesi'nde ömrünü doldurmuş olan 650 metre içme suyu şebekesini daha dayanıklı borular ile yenileniyor. Bu sayede hem şebekedeki kayıp ve kaçakların yarıdan fazla oranda düşürülmesi hem de abonelerin yaşadığı basınç ve tazyik sorunlarının giderilmesi hedefleniyor.

Asat (4)

SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ SU VERİLECEK

İçme suyu boru yenileme çalışması hakkında açıklamalar yapan ASAT Yetkilisi İnşaat Mühendisi Orhan Çınar, vatandaşların kesintisiz içme suyuna en kısa sürede kavuşacağını söyledi. Çınar, "Karaöz Mahallesinde içme suyu hattı için bir alt yapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 650 metre olacak olan alt yapı çalışmamızla eskiyen ve küçük çaplı olan borularımızı yenileriyle değiştiriyoruz. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayacağız. Vatandaşlarımıza sağlıklı ve kesintisiz su temini için çalışıyoruz" dedi.

Asat (5)

SU KESİNTİLERİNE SON VERİLİYOR

Karaöz Mahalle sakini Ali Yıldırım da içme suyu hattından geçen boruların küçük ve eski olması nedeniyle mahallelerine yeterli miktarda su gelmediğini belirterek, "Mahallemizde hayvan sayısının yüksek olması nedeniyle suyumuz yetersiz kalıyordu. Mahallemizin suyu az akıyordu. Eskiyen borular sık sık patlıyor su kesintileri yaşanıyordu. Arıza tamiri uzun sürebiliyordu. ASAT'ın bu çalışmasıyla temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşuyoruz. Başkanımız Muhittin Böcek'e mahallem adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. (DHA)

Asat (2)Asat (3)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN