ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, kentin alt yapı sorunlarını en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesinde kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü kent genelinde periyodik olarak yürüttüğü ana kanalizasyon hattı temizlik çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışma ile kanalizasyon hatlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanarak, vatandaşların hatlardaki tıkanıklık nedeniyle bir mağduriyet yaşamasının önüne geçiliyor.

ANFAŞ’tan Bakan Bolat’a Ziyaret ANFAŞ’tan Bakan Bolat’a Ziyaret

20 MAHALLEDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

ASAT Kanalizasyon Bakım Onarım İşletme Şube Müdürü Vekili Osman Demir, çevre ve insan sağlığı için alt yapı temizliğinin önemli olduğunu söyleyerek, "Ekiplerin 20 mahallede 350 km'lik hat çerçevesinde, 200 ve 300 mm çaplı borular için temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor. ASAT ekiplerinin bu çalışması periyodik olarak yapılan önleyici bakım amaçlıdır. Kanalizasyondan kaynaklı evlerde oluşabilecek kötü koku ve kış aylarında yağmurun ardından kanalizasyon hatlarında yaşanabilecek olası tıkanıklık ve taşmaları önleme minimuma indirme amaçlıdır. Kanalizasyon hatlarında tıkanıklık durumu meydana geldiğinde kanal içi görüntüleme teknolojisini kullanarak tıkanıklığın nedenini anlıyoruz, ardından kombine kanal temizleme aracı sayesinde tıkanıklığı açıyoruz ve atık suyun tahliyesini kolaylaştırıyoruz" diye konuştu.

ATILAN ATIKLAR ŞEBEKEYE ZARAR VERİYOR

Temizlik malzemesi olarak kullanılan ıslak mendil, bebek ıslak mendilleri ve temizlik bezi gibi ürünlerin kanalizasyon hattına atılmaması yönünde uyarılarda bulunan Osman Demir, "Özellikle tuvalete ve klozete atılan ıslak mendiller kanalizasyonun iç yüzeylerine yapışıyor, şebeke içerisinde birikerek büyük hatlarda tıkanıklığa sebep olarak ciddi zararlar veriyor. Bunlar kanalizasyon hattını tıkamakta ve hatların düzgün çalışmaması, rögar ve düşük kattaki evlerden atık suyun taşmasına sebep olmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Teomanpaşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, ASAT'ın gerçekleştirdiği çalışmadan dolayı memnun olduklarını ifade ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. DHA

Asat'tan Atık Uyarısı Islak Mendiller Şebeke Hattını Tıkıyor (3)Asat'tan Atık Uyarısı Islak Mendiller Şebeke Hattını Tıkıyor (2)Asat'tan Atık Uyarısı Islak Mendiller Şebeke Hattını Tıkıyor (4)Asat'tan Atık Uyarısı Islak Mendiller Şebeke Hattını Tıkıyor (5)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN