9 Mart Atatürk' ün Serik'e Gelişi Anısına Satranç Turnuvası yapıldı.

Serik Kaymakamlığı'nın 9 Mart Atatürk' ün Serik'e Gelişi'nin 94. Yıldönümü programı kapsamında;  Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 9 Mart Atatürk' ün Serik'e Gelişi Anısına Satranç Turnuvası düzenlendi. Satranç Turnuvası 9-10 Mart 2024 tarihlerinde Serik Yön Koleji salonunda yapıldı.

4 kategoride 78 sporcunun mücadele ettiği turnuva 6 tur sürdü. 6 Tur süren ve 10 Mart tarihinde tamamlanan turnuvanın sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Açık Yaş kategorisinde; 1. olana 1 gr. altın, 2. olana dijital saat 3. olana analog saat ödülü verildi. Diğer kategorilerde; 1. olanlara akıllı saat, 2. olanlara dijital saat, 3. olanlara analog saat ve madalya verildi. Ayrıca Serik Yön Koleji tarafından tüm kategorilerde ilk 10 derece elde eden sporculara % 5 eğitim indirimi verildi.

Ödül töreninde konuşma yapan Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen; “Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk' ün Serik' e gelişinin 94. yıldönümü anısına Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Satranç İl - İlçe Temsilciliği ve Serik Yön Koleji işbirliği ile düzenlediğimiz Satranç Turnuvasına katılan sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ediyor ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Turnuva boyunca görev yapan hakemlerimize, Satranç İlçe Temsilcilisi Serkan Çakır'a ve 2 gün boyunca ev sahipliği yapan, turnuva ödüllerini temin eden Serik Yön Koleji Kurucusu Aydın Erözmen ve tüm Yön Koleji ekibine teşekkür ediyorum.”

Turnuva sonunda dereceye girenlere ödüllerini; Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, Yön Koleji Kurucusu Aydın Erözmen, Okul Yöneticileri ve Satranç İlçe Temsilcilisi Serkan Çakır verdiler.

Haber: Osman Türkçe

Turizm Haftası Kutlandı Turizm Haftası Kutlandı

Satranç (6)Satranç (5)Satranç (4)Satranç (3)Satranç (2)Satranç (1)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN