İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, “Genel başkanımızın ve partimizin yanındayım" dedi.

TBMM'de açıklama yapan Aykut Kaya, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde milletin büyük olgunluk içerisinde sandığa gidip, tercihini ve iradesini ortaya koyduğunu söyledi. Milletvekili Kaya, “Demokrasiler istişare ve tartışma zeminleriyle anlamlıdır, lakin demokrasilerde tartışmaya kapalı tek bir irade vardır, o da milletin iradesidir. İYİ Parti olarak milletimizin sandıkta gösterdiği iradeyi pusula edinip yol haritamızı buna göre belirleyeceğiz. Bu vesile ile vekili olduğum Antalya'mızda seçilerek göreve gelen büyükşehir belediye başkanına ve 19 ilçe belediye başkanına başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

“Seçilen belediye başkanlarına önerim ilk 6 ay içinde hazırlamaları gereken belediye stratejik planında Antalyalı hemşehrilerimize vaat ettikleri hizmetleri ve projeleri hayata geçirecek ödenek tahsisi ve yıllık yatırım programlarını hazırlayarak halkımız ve kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmalarını bekliyoruz" diyen Kaya, “Antalya'mızın yararına yapılacak her türlü çalışmada belediye başkanlarımızın yanında olacağımızı, merkezi hükümet nezdinde takip edilmesi gereken hususlarda da belediye başkanlarımız ile birlikte her türlü girişimi yapacağımızı taahhüt ediyorum bu konularda belediye başkanlarımıza kapımız her zaman açık olacaktır" yorumunda bulundu.

'VAATLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

2'nci Kez Kazanıp İlki Başaran Böcek, Mazbatasını Aldı 2'nci Kez Kazanıp İlki Başaran Böcek, Mazbatasını Aldı

Milletvekili Kaya, sözlerinin devamında “Adaylık süreçlerinde vaat ettikleri projelerin, hizmetlerin hayata geçirilmesi konusunda her türlü destekçileri olacağımız gibi bu vaatlerin gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda hemşeHrilerimiz adına sıkı bir takip ve izleme yapacağımızı da belediye başkanlarımızın bilmesini istiyorum" dedi.

Seçim sonuçlarına ilişkin düşüncelerini paylaşan Kaya, “2023 genel seçimlerinin ardından, 2024 yerel seçimlerinde, aziz milletimiz iktidara ciddi ve etkili bir uyarıda bulunmuştur. Kamu yönetimindeki yaşanan israfa liyakatsiz atamalara adil ve şeffaf olmayan ihalelere, keyfiliğe dur demiştir. İYİ Parti olarak, başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere, milletimizin sesini mecliste, kürsülerde dile getirdik, derdimiz siyasi rant kazanmak değildi, milletimizin dertlerine derman olmaktı. İktidarın milletimizin sesine kulak tıkamasından dolayı milletimiz tercihini, yerel yönetimlerde muhalefet partilerine oy vermek suretiyle göstermiştir. Umuyoruz ki iktidar partisi ve Sayın Cumhurbaşkanı milletimizin sandıkta verdiği mesajı almış ve gereğini yerine getirmek için çalışmalara başlamıştır" dedi.

'ÜSTÜMÜZE DÜŞEN SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ'

“İYİ Parti olarak biz de Sayın Genel Başkanımızın yaptığı açıklamayla en kısa sürede, seçimli olağan üstü kongremizi toplayacağımızı kamuoyuyla paylaştık. Milletimizin sandıkta bize verdiği mesajın gereğini yerine getirmek, öz eleştirimizi yapmak ve cumhuriyetimizin ikinci asrında milletimize yaraşır bir ülkenin inşası ve ihyası için üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız" diyen Kaya, İYİ Parti'deki kurultay sürecini de değerlendirdi.

Kaya, şöyle devam etti: “Hepinizin bildiği gibi 2017 referandumu ülkemiz için tarihi bir yol ayrımıydı. İşte o günlerde Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde bir avuç cesur insan tarafından İYİ Partimizin tohumları atıldı. İYİ Partinin filizlenmesiyle, Türkiye'nin siyasi denklemi de değişti. Partimizin katıldığı ilk genel seçiminde iktidar partisi meclis çoğunluğunu kaybetti, ilk yerel seçiminde de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok büyükşehir belediyesini de kaybetti. Yani İYİ Parti'nin varlığıyla kazanan Türk demokrasisi oldu. Bu anlamıyla İYİ Parti, Cumhuriyetimizin muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, ülkemizin demokratikleşme ve kalkınma misyonunun partisidir. Ve bu misyon devam etmektedir. Türkiye'nin gelecekte İYİ Partiye ve Meral Akşener'e ihtiyacı vardır. Önümüzdeki olağanüstü kongrede, sandıkta milletimizin bize verdiği mesajı rehber edinerek, Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde sorumluluğunu taşıdığımız misyonumuzu hayata geçirmek için gerekli istişare ve özeleştiri mekanizmalarımızı çalıştırarak yeniden yapılanacağız. Bu süreçte tüm varlığımla Genel Başkanım Sayın Meral Akşener'in ve partimin yanındayım." DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN