ATSO Başkanı Ali Bahar ve yönetimi, Korkuteli'de üyelerle buluştu. Başkan Bahar, ATSO tarafından hayata geçirilen ve 750 bin metrekarelik alana sahip Korkuteli OSB'yi gurur kaynağı olarak nitelendirerek, “Karma OSB'ye dönüştürdüğümüz alanımızda, kent ve ülke ekonomisi için yeni bir cazibe merkezi oluşturduk. Bölgemizde hayata geçecek ilk fabrikamızı heyecanla bekliyoruz" dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Korkuteli Üye Buluşmaları kapsamında ATSO üyesi iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, Korkuteli İlçesi 2022 Yılı Ticari Bilanço Büyüklüğüne göre Gelir ve Kurumlar Vergisi Kategorilerinde dereceye giren üyelere ödülleri takdim edildi.

Antalya'nın Yüksek Kesimlerine Kar Yağdı Antalya'nın Yüksek Kesimlerine Kar Yağdı

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK MUTLUYUZ

ATSO Korkuteli Üye Buluşmaları toplantısının açılışını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Oda seçimlerinden önce sizlere verdiğimiz bir söz vardı, sizinle buluşacağız, sizleri dinleyeceğiz dedik. Bugün bu organizasyonu gerçekleştirmekten, sözümüzü tutmaktan dolayı çok mutluyuz" diye konuştu. Korkuteli ilçesinin inovatif bir ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan Bahar, “Bize göre artık şehir birleşiyor. Korkuteli gerek yayla turizmi gerek içerisinden çıkardığı markalarla Antalya'nın en önemli ilçelerinden biri olabileceğini bize hissettiriyor. Ki bu itibarla, Korkuteli'nin sorunlarına, temsiline buranın mülki amiri, belediye başkanı kadar bir sivil toplum kuruluşu olarak ilgi göstereceğimizi açıkça ifade ediyorum" dedi.

Korkuteli'de çok önemli bir yatırıma imza attıklarını ve bunun büyük heyecanını yaşadıklarını dile getiren ATSO Başkanı Ali Bahar, Korkuteli OSB'yi bölgeye kazandırmak için büyük riskleri göze aldıklarını kaydetti. Başkan Bahar, “Böyle büyük bir eseri size kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz" dedi. Organize sanayi bölgesi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Başkan Bahar, “Bizim için çok önemli bir konu daha, bu tahsislerin verilmesinde, Korkuteli'nde iş yapan, marka olmuş ya da markalaşma sürecinde olan, kendi fabrikasına sığmayan, büyüme potansiyeli olan tüm firmalarımız bu tahsislerde öncelikli olacaklar. Bu sayede 95'e yakın fabrikayı kazandıracak, 6-7 bin kişilik bir istihdam oluşmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Korkuteli İlçesi 2022 Yılı Ticari Bilanço Büyüklüğüne göre Gelir ve Kurumlar Vergisi Kategorilerinde dereceye giren üyelere ATSO Başkanı Ali Bahar ve protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi. DHA