MANAVGAT Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, kent genelinde görev yapan mahalle muhtarıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde tanışma ve istişare toplantısı düzenledi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından kent bileşenlerini bir araya getirmek maksadıyla Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara öncülüğünde muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantıya Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Birimi yetkilileri, belediye meclis üyeleri ve tüm mahalle muhtarları katıldı. Başkan Kara, tüm mahalle muhtarlarıyla birebir ilgilendi. Manavgat mahalle muhtarları, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları toplantı vesilesiyle birbirleriyle tanışma ve istişare etme fırsatı buldu. Muhtarlar, toplantıdan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Akçaalan’da Satranç Başarısı Akçaalan’da Satranç Başarısı

'YENİ BİR DÖNEM HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN'

Muhtarlara hitap eden Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, "Saygı ve sevgi ile hepinizi selamlıyoruz. Yeni bir dönemin hepimize hayırlı olmasını dilerim. Muhtarlarımızın ve meclisimizin birçoğu yenilendi ancak devlette devamlılık esastır. Yeni şeyler yapmamız, söylememiz gerekiyor" dedi.

Başkan Kara, önümüzdeki süreçte beraber çalışacaklarını söyleyerek, "Buna hepimizin ve Manavgat'ın ihtiyacı var. Bu dönemde beraber çalışacağız. Müziğimizde söylediğimiz gibi 'Meclis Halk' dedik, 'Başkan Halk' dedik. Biz de tıpkı sizler gibi Manavgat'a hizmet için heyecanlıyız. Önümüzdeki süreçte birçok projemiz var. Öncelikle hedefimiz vatandaşımızın hikayesini, şikayetlerini dinlemek olacak. Önümüzdeki süreç için çok ayrıntılı bir raporlama hazırlıyoruz. Ekip arkadaşlarımız çalışıyor. Manavgat'ın röntgenini, MR'ını çekiyoruz. Ayrıntılı değerlendirip teşhisi koyacağız" ifadelerini kullandı.

'ÖLÜM HARİÇ HER ŞEYİ ÇÖZERİZ'

Başkan Kara, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beyin sinir cerrahı olarak hep şunu söyledim. Bizim işimiz baskıyı kaldırmak, süreci iyi yürütebilmek, insanın acısını dindirebilmek. Ağrıyı dindirirsek hepimiz mutlu olacağız. Temizlikçisinden başkan yardımcısına kadar bütün belediye personelimiz hızla çalışıyor. Biz biriz ve birlikte çalışıyoruz. Bu çalışmayı birlikte yürütmek gerekiyor. Bir tanemiz aksarsa tamamımız aksar, bunu biliyoruz. En alt kademeden en üst kademeye kadar bizim için çalışan ekibimiz değerlidir. Manavgat'ta yaşayan kurdun, kuşun, böceğin de hakkını savunacağız. 'Manavgat için varız dedik' ve böyle de devam edeceğiz. Birçok birim müdürümüz, amirlerimiz var. Sizlerle birbirimizi tanıyalım diyoruz. Seçimden önce söylediğim gibi ölüm hariç her şeyi çözeriz. Seçimden sonra da şunu söyledik, karada ölüm yok. Teşekkürler."

Toplantıda mahalle muhtarlarını dinleyen Başkan Kara, talep ve önerileri de not alırken; muhtarlar ise Başkan Kara'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. (DHA)

B A S K A N N E F I K A R A M U H T A R L A R I A G I R L A D I 507327B A S K A N N E F I K A R A M U H T A R L A R I A G I R L A D I 507326B A S K A N N E F I K A R A M U H T A R L A R I A G I R L A D I 507324

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN