KIRKPINAR Başpehlivanı Ali Gürbüz, baba ocağı Korkuteli İlçesi'nde binlerce vatandaşın katılımıyla ve konvoylarla karşılandı. Ali Gürbüz ve diğer pehlivanlara Cumhuriyet altınları verildi.

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Ali Gürbüz, ilçeye girişte cadde kenarlarında bekleyen hemşehrilerini selamladı. Omzunda altın kemeri bulunan Ali Gürbüz ve diğer pehlivanlar kendilerini tebrik eden, alınlarından öperek kutlayan Korkutelililer nedeniyle sık sık duraklamak zorunda kaldı. Belediye önünde düzenlenen karşılama töreninde Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, pehlivanlara "Hoş geldiniz" dedi ve tebrik etti. Pehlivanlara, Korkuteli Belediyesi tarafından Cumhuriyet altınları ve diğer çeşitli ödüller verildi.

Üç kez üst üste başpehlivanlığı alan ve altın kemerin sahibi olan Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz'ün ödülü olan 15 adet Cumhuriyet altınını, Korkuteli Kaymakamı Erkan Karahan ve Belediye Başkanı Hasan Gökce birlikte verdi. Gürbüz, babasından sonra altın kemeri Korkuteli'ne tekrar getirdiği için büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Gürbüz, "Bu altın kemeri ben Korkuteli için, Elmalı için, Antalya için kazandım. Sizler için kazandım. Sizleri burada görmek, beni gururlandırıyor ve daha çok mutlu ediyor" dedi. Korkuteli Belediye Başkanı Gökce, Ali Gürbüz için bir dana kurban etti.