Çimen; “Filistin'de ölen her masum insanın acısını kalbimde yaşıyor. Dünya bu insanlık dışı duruma dur demelidir. Amerika artık elini ayağını bu coğrafyadan çekmelidir.'

CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen, Filistin'de meydana gelen katliamlarla ilgili açıklama yaptı. Çimen açıklamalarında şunları söyledi; “Filistin'de ölen her masum insanın acısını kalbimde yaşıyor, bu soykırımın bir an evvel durdurulması için dua ediyorum.

Siyasi olarak başarısız, ülkesinde sevilmeyen, iktidar gücünü yitirmiş, yargıya müdahale edebilmek ve kendini koruyabilmek için yasalar çıkarmış bir ülke liderinin koltuğunu kaybetmemek için seçtiği son yol, Filistin halkına savaş açmak oldu.

Netanyahu koltuktan gitmemek için çocukları, Filistinli sivilleri öldürmeye devam ediyor. Tüm bunlar olurken dünya ülkeleri ve ülkemiz iktidarı izlemeye devam ediyor.

Haftalardır bu zulüm karşısında susan Tayyip Erdoğan 28 Ekim günü konuşmaya karar vermiş! Cumhuriyet'in 100.Yıl kutlamalarından bir gün önce miting düzenliyor. Cumhuriyet'ten haz etmeyen yandaş medya o günkü manşetlerinde Cumhuriyet'i, Atatürk'ü paylaşmayacaklar ama Filistin mitingini paylaşacaklar.'

Yılmaz: Serik Halkına Hizmet Etmeye Geliyoruz Yılmaz: Serik Halkına Hizmet Etmeye Geliyoruz

“Filistin'de Tam Bir Dram Yaşanmakta'

“Dünya bu insanlık dışı duruma dur demelidir. Amerika artık elini ayağını bu coğrafyadan çekmelidir. Bu ülkenin vatansever insanları 6. Filoyu bu ülkeden kovar iken, 6. filoya karşı secde edenler bu kanın sorumlularıdır. O dönemde başta Deniz Gezmiş olmak üzere tüm vatansever insanları saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

İsrail -Filistin savaşında dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var. Şimdi kabadayılık yapanlar, zamanında neden Yahudi üstün cesaret nişanı aldılar? Sn. Devlet Bahçeli giderim diyor! Ve tüm grup gaza gelerek ayakta alkışlıyorlar. Git seni tutan mı var? Siyasal İslam yıllardır İsrail ve Filistin üzerinden siyaset yaptı, mağduru oynadı. Fırsat bu fırsat, gidin kardeşim savaşmaya o zaman.

Bu iktidarın ne Filistin halkı, ne de Cumhuriyet umurundadır. İktidarda 1 gün daha fazla kalabilmek adına ne gerekiyorsa onu yapıyorlar. İktidar ortağı Bahçeli açıklamaları ile gaz alıyor, iktidarın diğer ortağı Erdoğan ise ticaretine devam ediyor. Filistin halkının ve onurlu mücadelelerin Cumhuriyet Halk Partililer olarak samimi, çıkarsız yanındayız. Bir an önce bu zulüm durmalıdır.'

Haber: Osman Türkçe