TÜRKİYE Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Ritmik Cimnastik Yıldızlar Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası 5-7 Nisan tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşti. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden toplam 33 kulübün katılımı ile gerçekleşen şampiyonada yarışan Antalyaspor cimnastik takımı 'Türkiye Şampiyonu' ünvanını kazandı.

Turnuvayı Madalya İle Tamamlamayı İstiyoruz Turnuvayı Madalya İle Tamamlamayı İstiyoruz

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yer alan İbrahim Çolak Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın grup serisinde podyuma çıkan Asya Yüksek, Ayşe Melek Alp, Fatma Ceyda Alp, Selen Camcı ve Zeynep Alan 5'lisinden oluşan Antalyasporlular, topladıkları puanlarla ikinci sırayı alarak Yivli Minare'li armalarını kürsüye taşıma başarısını gösterdi. Diğer yandan kırmızı beyazlıların milli sporcusu Selen Camcı top aleti ve kurdele aletinde kazandığı toplam 53.300 puan ile 132 sporcu arasında Genel Tasnif birincisi olarak altın madalya kazandı ve ayrı bir başarıya imza attı. Camcı'nın takım arkadaşı Zeynep Alan ise topladığı 48.100 ile Genel Tasnif'de beşinci sırayı elde etti.

BİREYSEL BAŞARILAR İLE BİRİNCİLİK

Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Caner Canıtez ve Ali Topuz'un da yerinde takip ederek Antalyaspor'a destek verdikleri şampiyonada yer alan sporcuların bireysel olarak elde ettiği başarılar sonucunda hesaplanan toplam puanlarla birlikte en üst sıraya yerleşen Antalyaspor, evinde düzenlenen şampiyonanın birincilik kupasını kazanan taraf oldu.

Yıldızlar Kategorisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda şampiyonluk kupasına uzanan Antalyaspor'un cimnastikçileri bu başarının ardından Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından 19- 21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kartal Çok Amaçlı Spor Salonu'nda milli takımlar düzeyinde organize edilecek olan RG Bosphorus Cup'ta yarışacak milli takım kadrosuna davet edildi.

Antalyaspor'un RG Bosphorus Cup'ta yarışacak olan milli sporcuları Yasemin Akhun (Büyük), Milana Rachenkova (Büyük), Alisa Akhun (Genç), Zeynep Alan (Yıldızlar) ve Selen Camcı (Yıldızlar) yükselen form grafiklerini ay yıldızlı ekibimizin başarısı için sahneleyecek. (DHA)

C I M N A S T I K T E T U R K I Y E S A M P I Y O N U A N T A L Y A S P O 377203C I M N A S T I K T E T U R K I Y E S A M P I Y O N U A N T A L Y A S P O 377204C I M N A S T I K T E T U R K I Y E S A M P I Y O N U A N T A L Y A S P O 377202

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN