Gedik İlkokulu'nun projesi kapsamında 'Bağımlı olma bağlı ol' etkinlikleri kapsamında dedeler ve torunlar koşusu yapıldı.

Serik Kaymakamlığı ve Serik Belediyesi iş birliğinde Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gedik İlkokulu tarafından düzenlenen koşu, Gedik kavşağından başlayıp, Atatürk Caddesi boyunca devam ederek, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. 9 dede ve torununun birlikte yarıştığı koşuda Mehmet Ali Kar ve kendisiyle aynı adı taşıyan torunu birinci olurken, Süleyman Ekiz ve torunu Mehmet Alp Ekiz ikinciliği, Adnan Kaçar ve torunu Efe Kaçar ise üçüncülüğü elde etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, yarışmalara katılan tüm dede ve torunlarına teşekkür etti. Ekiz ayrıca yarışmayı ikinci olarak tamamlayan Süleyman Ekiz'den sigarayı bırakması için de söz aldı. Ekiz, hedeflerinin de öğrencilerin dedeleri ile kaliteli vakit geçirerek kuşaklar arası bağı güçlendirme, unutulmaya yüz tutmuş değerlere sahip çıkarak teknoloji bağımlılığından uzaklaşmalarını sağlama olarak belirtti. Yarışma sonunda dereceye girenlere belge ve ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz tarafından verildi.

Yarışmayı birinci olarak tamamlayan Mehmet Ali Kar; "Dede ve torun olarak çok güzel bir etkinlik. Ben 1999 yılında sigarayı bıraktım. Sağlıklıysam buna borçluyum. Bütün herkese tavsiyem herkesten önce sağlıklı bir yaşam. Dede ve torun olmak da ayrı bir mutluluk" dedi.

Yarışmayı sonuncu tamamlayan Mustafa Yurtkök ve torunu Hira Su Dönmez; "Dede- torun olarak yarışmaya katıldık. Böyle bir etkinliğin her zaman olmasını istiyorum. Biraz zorlandım. Bundan sonra kesinlikle sigara içmeyeceğim. Sigara çok kötü bir alışkanlık" diye konuştu.

Kıbrıs Gazisi Çelik Eker de; "Serik'te ilk defa olmasına rağmen gerçekten anlamlı ve çocuklarımız için ileriye dönük bu etkinliklerin devam etmesi çok önemli. 71 yaşındayım. Kıbrıs gazisiyim. Sigara içmedim. Buna rağmen dede- torun iyi bir yarış yaptık" dedi.

Yarışma sonunda dereceye girenlere belge ve ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz tarafından verildi.

Haber: Osman Türkçe

Editör: Haber Merkezi