Serik ilçesinde yaşayan ve okçuluk sporunda çeşitli dereceleri bulunan Ecrin Aybüke Subaşı (13), "Ordu'da yapılacak olan Yıldız Kızlar Klasik Yay Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda dereceye girip milli takım kampına katılmak ardından da milli takıma girmek istiyorum. Milli sporcularımız Yasemin Ecem Anagöz ile Mete Gazoz'u kendime örnek alıyorum" dedi.

Serik ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi ve Antalya Vedat Erbay Okçuluk Akademisi sporcusu Ecrin Aybüke Subaşı, 16- 20 Ağustos tarihleri arasında Ordu'da yapılacak olan Yıldız kızlar Klasik Yay Okçuluk Türkiye Şampiyonası'na katılacak.

Okçuluk sporunu çok sevdiğini ve küçüklüğünden bu yana babasının destekleriyle okçuluğa başladığını söyleyen Ecrin Aybüke Subaşı, "Ordu'da yapılacak olan Yıldız Kızlar Klasik Yay Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda dereceye girip milli takım kampına katılmak ardından da milli takıma girmek istiyorum. Hedefim okçuluk sporunda Türkiye şampiyonu olarak Olimpiyatlarda mücadele etmek ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Okçuluk sporunda milli sporcularımız Yasemin Ecem Anagöz ile Mete Gazoz'u kendime örnek alıyorum" dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Bulut, "Ecrin, okçuluk sporunda olduğu gibi derslerinde de başarılı bir kızımız. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'nda ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğini biliyor ve kendisinden madalya bekliyoruz" diye konuştu.

Ecrin Aybüke Subaşı'nın 2022 yılında küçükler Türkiye üçüncülüğü, 2023 yılında Okullararası Türkiye dördüncülüğü ve 2023 Yıldız Kızlar Lig Şampiyonası'nda Antalya il ikinciliği derecelerinin bulunduğu belirtildi. (DHA)

Editör: Haber Merkezi