Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, 2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. dönemini başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek, tüm öğrencilere iyi bir tatil geçirmelerini diledi.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Serik’te de 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk yarısı tamamlanarak öğrenciler yarıyıl tatiline çıktılar. Okulların tatile girmesi sebebi ile Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, yarıyıl tatili nedeniyle karne mesajı yayınladı.

Ekiz mesajında şunları söyledi; “Bu gün itibariyle resmi/özel 130 okulumuz da toplam 28 bin 494 öğrenci ve Bin 963 öğretmen ile 2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. dönemini başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.  

Sevgili Öğrencilerimiz: Aileleriniz ve öğretmenlerimizle birlikte sizler eğitim camiamızın ortak paydasısınız. Yüreğinizdeki insani ve vicdani değerlerinizi koruyarak, sorun çözen, üreten, düşünen, yeniliklere açık, bilim ve teknolojide yetkin bireyler olarak yetiştirilmeniz için üstün bir çaba sarf ediyoruz. 2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. döneminde, değerli öğretmenleriniz bilgi ve tecrübeleriyle, anne ve babalarınız sevgileriyle sizlerin yanında oldu. Tatil süresince eğlenmenizi, dinlenmenizi ve kitaplarla olan dostluğunuzu elden bırakmamanızı tavsiye ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz: En büyük gayretimiz, bugünü ve yarınımızı oluşturacak evlatlarımıza, gençlerimize, değerlerimizi kazandırabilmektir. Öğrencilerimizin yetişmesinde üstün çaba gösteren öğretmenlerimize göstermiş oldukları sabır, samimiyet, emek ve fedakârlıkları için teşekkür ediyorum.

Serik'in Mucitleri Keşifte Projesi Tanıtıldı Serik'in Mucitleri Keşifte Projesi Tanıtıldı

Kıymetli Velilerimiz: Ortak geleceğimiz olan çocuklarımız için öğretmenlerimizle özverili bir şekilde çalışmaktayız. Dönem sonunda öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmeler ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, onların yaşamına en güzel katkıyı verecek şekilde öğrencilerimizi destekleyeceğinizi umuyorum. Herkesin, bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp; kendi payına düşen önlemleri alarak, daha dinamik ve daha dinlenmiş ve heyecanlı bir şekilde ikinci yarıyıl dönemini karşılaması temenni ediyorum.

Öğrencilerimizin, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmeleri, ailece yapılacak etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeleri, yetenek ve ilgisine yönelik faaliyetlere dahil olmaları, kitap okuma, film izleme, tiyatroya gitme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetler yapmaları yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirerek yeni döneme yenilenmiş bir şekilde başlamalarını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilini gönlünüzce geçirmenizi, bol bol eğlenmenizi, fırsat buldukça kitap okumanızı; 2. dönemde hep birlikte coşkuyla okullarımızda, sınıflarımızda yeniden buluşmayı umuyorum. Hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haber: Osman Türkçe

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN