TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Golf Turnuvası TGF 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Golf Turnuvası

SERİK Belediyespor teknik direktörü Engin Korukır, "Sistemi oturtturursak o zaman daha farklı olacak ki devre arasında da bazı hamlelerimizin olması lazım. Bildiğimiz, tanıdığımız, karakteriyle ön planda olan oyuncu gruplarını da almayı düşünüyoruz. İyi şeyler yapacağız" dedi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Serik Belediyespor'da ligin 6. haftasından sonra göreve getirilen teknik direktör Engin Korukır, gazetecilere açıklama yaptı. Göreve başladıktan sonra 4 maç oynadıklarını hatırlatan Engin Korukır, "Kupada çok iddialıyız dersek o çok saçma bir açıklama olur. Ama ligde, geldiğimiz günden beri çocuklar beklentimin üstünde sahada duruş sergiledi. Onlar için hakikaten çok teşekkür ediyorum. Özellikle Altınordu şimdi puan cetveline baktığınız zaman herkes Altınordu'yu küçümser ama 4-5 tane ümit milli takımda oynayan oyuncuları var. Takım kaptanları milli takımda oynayan oyuncuları var. Yıllardır da beraber çocukluğundan beri beraber oynayan bir grup. Oradaki maçta da çok müthiş bir mücadele koydu bizim çocuklarımız da. Tabii ki kazanmamız gereken bir maçtı" dedi.

Futbolcularının şu anki durumunun iyi olduğunu söyleyen Engin Korukır, son maçtaki hakem hatalarına yönelik eleştirilerde bulundu. Çok iyi bir maç oynadıklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Engin Korukır, "Gerçekçi olmak lazım. Bizim istediğimiz teknik heyete de futbolcularımıza da söyledik. Yönetimimize de söyledik. Bu takımı bu tehlikeli bölgeden uzaklaştırmak. Yani ilk geldiğimizde çok tehlikeli bir bölgeydi ama daha çok maç var. Şu anda kazanıyorsun, kaybediyorsun. Aradaki bir puan rakibinin altına giriyorsun ya rakibin üstüne çıkıyorsun. Öyle oluyorsun. Önümüzdeki maçların asgari dışarıdaki puan mı, içerideki üç puan mı çok önemli? Bu sistemi oturtturursak o zaman daha farklı olacak ki devre arasında da bazı hamlelerimizin olması lazım. Bildiğimiz, tanıdığımız karakteriyle ön planda olan oyuncu gruplarını da almayı düşünüyoruz. Ve iyi şeyler yapacağız. Ama gerçekçi olmak lazım. Doğru yapılan olur. Önümüzde Bursa maçı var. Bursa maçını çok önemsiyoruz. Yüzde yüz kazanmamız gereken bir maç. Allah'ın izniyle bütün oyundaki, bütün pozisyonları taktiksel durumları hepsini iyi çalışacağız. Zaten çalışıyoruz. Kazanacağımızı düşünüyorum. Ama futbolda her şey olur ama ben kazanacağımıza yüzde yüz düşünüyorum" diye konuştu. (DHA)