KEPEZ Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, belediyeciliğin insan hayatını kolaylaştırmak olduğunu belirterek, "Hedefimiz, Antalya'yı dünya sahnesine bütün potansiyellerini en güzel şekilde değerlendirerek güçlü bir şekilde çıkarmak" dedi. 

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, gençlerle bir araya geldi. Konyaaltı'ndaki bir kafede gençlerle buluşan Tütüncü, Kepez'in 15 yıldaki değişim ve dönüşümünü anlattı, merak edilen soruları cevapladı. 'Gençlerin abisi Hakan Tütüncü' sloganları ile kafeye giren Tütüncü, "Gençlerle şehri konuşmak, geleceği konuşmak, kalplerimizi dolduran sevgileri paylaşmak bizlere çok büyük bir enerji veriyor" dedi. Tütüncü, konuşmasının ardından gençlerden gelen soruları tek tek cevapladı. Gençlerin siyasetteki yeriyle ilgili gelen soruya Başkan Tütüncü, "Gençlerin siyaset konuşması, gençlerin şehrin geleceğiyle ilgili hayallere sahip olması ve bunları da hayata geçirecekleri karar alma mekanizmalarının içinde yer almaları bizim için çok değerli. Gençlerin siyasetin içinde yer alması gerektiği hususunu en iyi takdir eden parti AK Parti'dir. Gençlere siyasette inanılmaz fırsatlar veren lider de şüphesiz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye yanıt verdi. 

Serik'te Demokrasi ve Milli Birlik Günü Serik'te Demokrasi ve Milli Birlik Günü

 

'AK PARTİ GENÇLERE ÖNEM VERİYOR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasette gençlere tanıdığı ayrıcalığın en büyük örneğinin şahsı olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Tütüncü, 21 yaşında girdiği siyasette, 24 yaşında AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığına, 29 yaşındayken de Kepez Belediye Başkanlığına seçildiğini söyledi. Şansın her zaman hazırlıklı olanlardan yana olduğunu belirten Tütüncü, "Ben bu güzel şehri yönetmeyi henüz 7. sınıf öğrencisiyken kafama koymuştum. Bu güzel şehre yenilikler getirmeyi, güzelliler getirmeyi o yıllarda zihnime yazmıştım. Belediye başkanlığı döneminde bana çok faydası olacağını düşünerek de Hukuk Fakültesi okudum" dedi. Tütüncü, "Gençleri karar alma mekanizmalarında belediye meclislerinde değerlendirmeliyiz. Gençlerimiz de ülkemizin yarınlarına dair, şehrimize dair hayaller kurmalı düşünceler geliştirmelidir" vurgusunu yaptı.

 

'BELEDİYELER ŞEHİRLERE BİR VİZYON BİÇERLER'

"Belediyecilik için amaçlarınız nelerdir" sorusuna Tütüncü, "Belediyeler hayatın her aşamasında yer alan kurumlardır. Belediyelerin hem yasal hem de vicdani sorumlulukları vardır. İnsan hayatına temas eden her konuda belediyeler görev yaparlar. Belediyeler şehirlere bir vizyon biçerler, bir gelecek işaret ederler. İnsanların mutlu olduğu bir şehri meydana getirmek modern dünyada belediyelerin görevidir. Belediyecilik insan hayatını kolaylaştırmaktır. Belediyelerin görevi sadece asfalt yapmak, park bahçe yapmak, tapu, su, kanalizasyon gibi kanunla zorunlu belediye hizmetlerinin yanı sıra belediyeler yeri geldiğinde bir gelecek inşasına çalışır. Yeri gelir şehirdeki insanların ekonomilerini güçlendirmek için adımlar atarlar. Tarımı güçlendirmek için, esnafın daha mutlu olduğu bir ortamı meydana getirmek için, yatırımcıların daha çok iş yaptığı ortamları oluşturmak, istihdama doğrudan katkılar sağlamak, eğitimde çok kıymetli projeleri hayata geçirmek gibi amaçları olmalı, hedefleri olmalıdır. Belediyelerin ikinci amaçları da Antalya'yı dünya sahnesine bütün potansiyelleri ile en güzel şekilde değerlendirerek güçlü bir şekilde çıkarmak olmalıdır" diye konuştu. 

 

ANTALYA'NIN HER KÖŞESİNE SAĞLIK HİZMETİ

"Vatandaşların sağlık ihtiyacı için ne gibi çözümleriniz var" sorusunu da Başkan Hakan Tütüncü, şu yanıtı verdi: "Kepez Belediyesi'nin en başarılı olduğu alanlardan bir tanesi de hiç şüphe yok ki sağlık alanlarıdır. Belediyemizin hemen yanında 23 branşta hizmet veren uzman hekim ve 100'den fazla sağlık çalışanlarımızın bulunduğu adeta özel bir hastane hüviyetinde Belediye Sağlık Merkezimiz var. Ücretsiz ilaç temin eden halk sağlığı eczanesine kadar, alternatif tıp alanlarına kadar özellikle son yıllarda çok revaçta olan ozan tedavisine kadar burada birçok alanda hizmet veriyoruz. Evde sağlık hizmetlerimiz ise çok kıymetli sosyal belediyecilik hizmetleri. Türkiye'deki birçok kuruluş markalaşan sağlık merkezimizi, gezici sağlık merkezimizi örnek alıyor. Hedefimiz bu sağlık hizmetlerinin Antalya'nın her bir köşesinde yaygınlaştırabilmektir." (DHA)

 

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN