TÜRKİYE'nin ilk gökyüzü yarışı (skyrunnig) olan Merrell Run To Sky, Antalya'nın Kemer ilçesinde 10- 11 Mayıs tarihlerinde 10'uncu kez düzenlenecek ve yarışlara 30 farklı ülkeden yaklaşık 1000 sporcu katılacak.

Kemer'de 10- 11 Mayıs'ta Merrell Tahtalı Run To Sky yarışları yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Beydağları Sahil Milli Parkı tarafından düzenlenen; Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile sponsorlar tarafından desteklenen organizasyon 3 parkurda yapılacak.

'SkyRunner (Gökyüzüne Tırmananlar)' mottosu ile bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilecek yarışlara 30 ülkeden 1000 civarında sporcu katılacak. Sporcular, deniz seviyesinden 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'na koşacak. Yarışlar 65 kilometrelik BergSkyRace, 27 kilometrelik Tahtalı Run to Sky ve 12 kilometrelik KemeRun etaplarında yapılacak. Dünya şampiyonları Litvanyalı Gediminas Grinius ve Karadağlı Varvara Shikanova da yarışa katılacak. İkilinin yarışta parkur rekoru kırması bekleniyor.

Yarışın 65 kilometrelik etabıyla en uzun parkuru olan BergSkyRace'de koşucular Tahtalı Dağı çevresini dolanarak zirveye ulaşacak. Avrupa ve Türkiye'nin en zorlu parkurlarından biri olarak bilinen etapta sporcular, tabiat parklarından geçip, deniz manzarası ve doğal güzelliklerin ardından bitiş çizgisine ulaşmaya çalışacak.

En fazla katılımın olduğu Tahtalı Run to Sky etabında sporcular, yarışa Çıralı Sahili'nden başlayacak. Sporcular, Yunan mitolojisinde Zeus'un evi olduğuna inanılan, heybetli görüntüsüyle nefesleri kesen ve 2365 metrelik yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek dağlarından Tahtalı Dağı'nın zirvesine 27 kilometre koşup, 2650 metre irtifa kazanacak. KemeRun etabında ilçe merkezinden başlayan yarış 12 kilometre uzunluğu ile Kemer'in en güzel noktalarını keşfetme imkanı sunacak. 7'den 70'e herkesin koşabileceği patika koşusu 400 metre irtifa kazanımına sahip. (DHA)

Alanyaspor – Beşiktaş: 1-1 Alanyaspor – Beşiktaş: 1-1

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN